Ostrów: Na ,,deptaku'' o rewitalizacji

  • 30.10.2017, 09:46
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Na ,,deptaku'' o rewitalizacji
Wielu mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego skorzystało z mobilnego stoiska Ostrowskiego Komitetu Rewitalizacji przy ul. Kolejowej. Celem inicjatywy była promocja szeroko pojętego procesu rewitalizacji miasta oraz upowszechnienie informacji o założeniach Programu Rewitalizacji dla Ostrowa Wielkopolskiego na lata 2016 - 2023.
Zaprezentowano również miejską koncepcję koncepcji zagospodarowania traktu komunikacyjnego od konkatedry do dworca PKP. - Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców i było doskonałą okazją do wielu bezpośrednich rozmów i interesujących dyskusji na temat rewitalizacji i modernizacji miasta - podkreśla Mateusz Nycek, przewodniczący Ostrowskiego Komitetu Rewitalizacji. - Prezentowana koncepcja zagospodarowania traktu komunikacyjnego od Placu Rowińskiego do dworca PKP i plan rewitalizacji tej części śródmieścia spotkały się z pozytywnym odbiorem większości mieszkańców. Jednocześnie w rozmowach zgłosili oni kilka praktycznych spostrzeżeń, opinii i propozycji, które szczegółowo spisane przekażemy do Urzędu Miejskiego, jako podsumowanie naszej społecznej akcji - zaznacza Dariusz Perz, inicjator utworzenia stoiska, zastępca przewodniczącego Ostrowskiego Komitetu Rewitalizacji i Członek Rady Osiedla nr 1 "Śródmieście". W prowadzeniu stoiska uczestniczyli członkowie Ostrowskiego Komitetu Rewitalizacji: Mateusz Nycek, Dariusz Perz, Przemysław Gruszecki i Milena Tacik oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego: Paweł Fludra - pełnomocnik ds. Rewitalizacji Miasta w Wydziale Rozwoju Miasta oraz Michał Trusz, plastyk miejski. - Działania prowadzone bezpośrednio na ulicach miast, takie jak mobilne punkty konsultacyjne czy spacery badawcze, są coraz częściej stosowaną formą partycypacji społecznej. Sobotnie stoisko znakomicie wpisało się w ogólnoświatową tendencję i wniosło pozytywny wkład w konsultowanie procesu rewitalizacji miasta - podkreśla Milena Tacik, członek Ostrowskiego Komitetu Rewitalizacji i Kierownik Biura Inicjatyw i Konsultacji Społecznych Urzędu Miejskiego. - Istotą dobrej rewitalizacji jest aktywne współdziałanie z mieszkańcami, dlatego chcemy, aby Ostrowski Komitet Rewitalizacji był nie tylko ustawowym organem opiniującym dokumenty formalne, ale polem rzeczywistej, merytorycznej dyskusji o sprawach miasta - wskazuje Mateusz Nycek. - W przyszłości zamierzamy inicjować kolejne tego rodzaju otwarte wydarzenia oraz organizować bezpośrednie spotkania z mieszkańcami Śródmieścia i poszczególnymi grupami społecznymi - dodaje Dariusz Perz. Ostrowski Komitet Rewitalizacji, to społeczny organ opiniodawczy - doradczy prezydenta miasta w sprawach związanych z przygotowaniem, prowadzeniem i oceną procesu rewitalizacji utworzony na podstawie przepisów ustawy o rewitalizacji oraz uchwały Rady Miejskiej. Powołany został 31 stycznia 2017 roku.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe