Ostrów: 20-latek stracił prawo jazdy

  • 28.10.2017, 10:22 (aktualizacja 30.10.2017, 09:07)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: 20-latek stracił prawo jazdy
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który nie zważając na bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego pędził w terenie zabudowanym ponad 100 km/h. 20-latek przez najbliższe trzy miesiące nie będzie mógł wsiąść za kierownicę auta.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość stanowi jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Niestety funkcjonariusze pełniący służbę na drodze, mimo licznych apeli o rozważną jazdę, nadal natrafiają na osoby, które w sposób rażący łamią przepisy i nakazane ograniczenia. Kontrole prędkości są ważnym elementem w poprawie bezpieczeństwa na drogach i służą zmianie przyzwyczajeń kierowców z tzw. ciężką nogą. W środę, 25 października z powodu nadmiernej prędkości, zatrzymano prawo jazdy kierującemu pojazdem marki Saab. Około godziny 7:35, kierujący z powiatu ostrzeszowskiego pędził przez wieś z prędkością 109 km/h przy dopuszczalnej "pięćdziesiątce". 20-latka ukarano wysokim mandatem karnym oraz nałożono punkty karne. Pamiętajmy, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą tylko ich sprawcy. W wielu przypadkach skutki nieodpowiedzialnych zachowań, odczuwają także inni uczestnicy ruchu drogowego, szczególnie ci niechronieni. Apelujemy więc o bezpieczną jazdę i i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego! KPP Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Beata Klima
Beata Klima 29.10.2017, 06:40
Kierowcom ponizej 25 lat powinno odbierac sie prawko na pol roku za takie przewinienia
akropol
akropol 28.10.2017, 18:13
No to, chyba już wyszedł z aresztu i zmienił auto, bo dzisiaj ok. 9.00 w Ostrowie przy basenie na ul. Paderewskiego - trudno go inaczej nazwać jak tylko DEBIL - pędził i wyprzedzał z prędkością ok 130-140 km/h skodą octavią i pędził w stronę Wysocka lub do skrzyżowania z Wrocławską. Bez komentarza.

Pozostałe