Kalisz: Kamery pomogą złapać cmentarnych wandali

  • 27.10.2017, 13:17
  • Patrycja Pera
Kalisz: Kamery pomogą złapać cmentarnych wandali pixabay
Coraz częściej dochodzi do aktów wandalizmu na kaliskich cmentarzach. Został złożony wniosek o rozszerzenie monitoringu, który ma pomóc złapać chuliganów.

- Złożony został wniosek odnośnie rozszerzenia monitoringu, który dotyczy przede wszystkim nekropolii funkcjonujących na terenie Kalisza - mówi insp. Dariusz Bieniek. - W związku napływającymi do Policji informacjami, że na cmentarzach szczególnie tych usytuowanych w centrum miasta, mam na myśli cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim i cmentarzu Protestanckim, dzieją się różne dziwne rzeczy, które są nie pożądane. Gromadzi się tam młodzież, spożywany jest tam alkohol. Dochodziło również do uszkodzenia nagrobków, doszło nawet do kradzieży furtki. W związku z powyższym pozwoliłem sobie wystąpić z wnioskiem o rozszerzenie istniejącego w  mieście monitoringu, który swoim zasięgiem obejmowałby m.in. wymienione nekropolie,a przy okazji obejmowałby również ciągi komunikacyjne, czyli ul. Górnośląską, Harcerską, Nowy Świat i Lipową. 
Radni z komisji Prawa, Porządku Publicznego oraz Samorządu Osiedlowego jednogłośnie stwierdzili, że rozszerzenie  monitoringu w  tym miejscu jest jak najbardziej zasadne. 
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe