Ostrów: 16-latek z marihuaną

  • 27.10.2017, 09:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: 16-latek z marihuaną
Policjanci z Posterunku Policji w Sośniach zatrzymali nieletniego, który posiadał przy sobie kilka woreczków z marihuaną. Przeprowadzony test na zawartość narkotyku w organizmie chłopaka wykazał ich obecność. 16-latek za posiadanie narkotyków odpowie przed sądem dla nieletnich.
24 października policjanci z Posterunku Policji w Sośniach, podczas kontroli ujawnili przy 16-latku pięć woreczków z zielonym suszem. Susz został poddany badaniu testerem narkotykowym, który wskazał, że jest to marihuana. Dodatkowo, mundurowi zbadali czy w organizmie nieletniego znajdują się środki odurzające. Test wykazał obecność THC. 16-latek tłumaczył policjantom, że narkotyki posiadał na własny użytek. Nieletniemu przedstawiono zarzuty związane z posiadaniem narkotyków. Materiały przekazane zostaną do sądu rodzinnego, przed którym niebawem nieletni sprawca czynu karalnego będzie musiał stanąć. W środowisku nieletnich również dochodzi do przestępczości, także tej narkotykowej. Na temat szkodliwości zażywania środków odurzających oraz odpowiedzialności grożącej za posiadanie zakazanych substancji, policjanci wielokrotnie informują młodzież podczas spotkań. Pomimo tego nadal znajdują się wśród nich tacy, którzy nie zważają na wynikające z tego konsekwencje. Prowadzone przez ostrowskich policjantów działania mają na celu walkę z zagrożeniami płynącymi dla młodzieży ze strony dopalaczy, narkotyków, alkoholu i innych używek. KPP Ostrów
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe