Kalisz: Rozmawiali o bezpieczeństwie seniorów

  • 26.10.2017, 12:29
  • Patrycja Pera
Kalisz: Rozmawiali o bezpieczeństwie seniorów KMP Kalisz
Współpraca kaliskiej Policji z kościołami w obszarze bezpieczeństwa ma już swoją tradycję. Tym razem współpraca dzielnicowego oraz parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła ukierunkowana była na bezpieczeństwo seniorów. Mł. asp. Marcin Raczkowski po porannych mszach spotkał się z wiernymi, aby przypomnieć im o zagrożeniach związanych z działalnością oszustów. Współorganizatorem spotkania był proboszcz parafii ksiądz prałat Stanisława Tofil, który współdziałając z Policją udowodnił, jak ważne jest dla niego bezpieczeństwo lokalnej społeczności.

Podejmowanie działań profilaktycznych i akcji informacyjnych ma na celu ograniczanie ilości przestępstw, poprzez zwiększenie świadomości potencjalnych ofiar. Szczególnie miejsce w działalności profilaktycznej Policji mają kampanie skierowane do seniorów. Poza komunikatami prasowymi oraz tradycyjnymi formami spotkań w klubach seniora czy radach osiedla, policjanci wybierają również inne formy dotarcia z informacją o zagrożeniach, do osób starszych oraz ich rodzin. Jedną z takich inicjatyw są prelekcje w kościołach.

Pomysłowość oszustów działających na szkodę seniorów nie zna granic. Sprawcy podają się za bliskich krewnych, znajomych, czy pracowników różnych instytucji. Coraz częściej członkowie grup przestępczych udają policjantów CBŚP bądź funkcjonariuszy zajmujących się rozpracowywaniem oszustów. W związku z powtarzającymi się ostatnio kolejnymi przypadkami przestępstw na szkodę seniorów, kaliscy policjanci próbują dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców, aby przestrzec ich przed tego tupu zdarzeniami.

W akcję włączył się również dzielnicowy asp. Marcin Raczkowski, który w minioną niedzielę, po zakończeniu porannych liturgii w kościele pw. Piotra i Pawła spotkał się z mieszkańcami, aby opowiedzieć w jaki sposób działają oszuści. Funkcjonariusz przedstawił ostatnie przypadki tego typu przestępstw, do których doszło na terenie Kalisza. Przypomniał również seniorom o tym, jak unikać zagrożeń, które mogą napotkać w swoim codziennym życiu.

Dzielnicowy przekazał zebranym cenne wskazówki, jak świadomie i rozważnie reagować w sytuacjach zagrażających naszemu bezpieczeństwu oraz w jaki sposób zachować się, by nie paść ofiarą przestępstwa. Poprosił również o stosowanie zasady ograniczonego zaufania w kontaktach z nieznajomymi, pukającymi do drzwi naszych mieszkań. KMP Kalisz

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe