Powiat Ostrowski: ,,Gmina Przygodzice to Eko-okolice''

  • 25.10.2017, 14:20
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: ,,Gmina Przygodzice to Eko-okolice''
Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO S.A. już po raz czwarty był współorganizatorem konkurs ekologicznego ,,Gmina Przygodzice to Eko-okolice". Patronat nad konkursem objął wójt gminy Przygodzice Krzysztof Rasiaka.
Konkurs był skierowany do dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z gminy Przygodzice. Cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział ponad 100 uczestników z 10 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, z 7 szkół podstawowych i 6 gimnazjów. Konkurs rozstrzygnięto w czterech grupach wiekowych: gimnazjaliści wykonywali EKO-strój z wykorzystaniem odpadów segregowanych; uczniowie szkół podstawowych: klasy IV - VII - EKO-biżuterię z wykorzystaniem odpadów segregowanych, klasy I - III - EKO-domek z wykorzystaniem odpadów segregowanych; przedszkolaki - prace plastyczne dowolną techniką z wykorzystaniem odpadów segregowanych. Celem konkursu była edukacja i rozpowszechnienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz wyrobienie nawyku segregacji odpadów w miejscu ich tworzenia, czyli w gospodarstwach domowych, a także wzbudzanie zainteresowania problemami ekologicznymi. Konkurs ogłoszono we wrześniu, a jego rozstrzygnięcie nastąpiło 23 października br. w Szkole Podstawowej w Jankowie Przygodzkim. Laureaci konkursu: szkoły podstawowe - kl. I - III: 1. Eryk Bolach (SP w Chynowie), 2. Kalina Sołtysiak (SP w Dębnicy), 3. Maksymilian Szczypkowski (SP w Przygodzicach); klasy IV - VII: 1. Gabriela Banasiak (SP w Wysocku Małym), 2. Bartłomiej Łuczak (SP w Przygodzicach), 3. Daniel Kola (SP w Dębnicy); klasy gimnazjalne: 1. Roksana Walas (SP w Chynowie), 2. Karolina Cieślińska (SP w Czarnymlesie), 3. Adrian Wróblewski (SP w Jankowie Przygodzkim). Ponadto przyznano trzy nagrody specjalne: wójta gminy Przygodzice dla Julii Szyszki (przedszkole w Czarnymlesie), prezesa zarządu ZOiGO MZO S.A dla Jagody Ciupek (SP w Przygodziczkach), nadleśniczego Nadleśnictwa Antonin dla Marty Olczak (SP w Przygodzicach). Nagrody otrzymały również wszystkie przedszkolaki, a dla pozostałych uczestników zostały przygotowane drobne upominki oraz kalendarz MZO z pracami plastycznymi dzieci z poprzedniego konkursu ekologicznego.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe