Powiat Kaliski: Dzieciaki w ZOO Safari[ZDJĘCIA]

  • 25.10.2017, 10:48 (aktualizacja 26.10.2017, 14:23)
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Dzieciaki w ZOO Safari[ZDJĘCIA] SP w Zakrzynie
W piątek 20 października przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Zakrzynie wraz z opiekunkami: Joanną Ignasiak, Izabelą Jaśkiewicz, Dorotą Kędzią i Anną Olek wybrali się na wycieczkę do ZOO SAFARI w Borysewie.

Podróżując kolejką po zoo, dzieci mogły podziwiać egzotyczne zwierzęta, ptaki, ich zachowanie oraz przestronne wybiegi. 
Po zwiedzaniu zoo udali się na zajęcia edukacyjne, na których mogli z bliska obejrzeć, dotknąć oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o życiu i hodowli zwierząt egzotycznych. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na pewno trwalej zapisują się w pamięci dzieci. 
Kiedy zajęcia edukacyjne dobiegły końca, cała grupa udała się na pokazowe karmienie zwierząt: foki, pelikanów oraz surykatek.  Na początku swe niebywałe zdolności zaprezentowała widowni foka Dawid. Dzieciom bardzo podobał się ten występ. Gromkimi brawami nagrodziły fokę oraz jego opiekuna za piękny pokaz sztuczek. Następnie uczniowie mogli podziwiać sposób karmienia pelikanów oraz surykatek. To również dostarczyło nie lada wrażeń.
Ogród zoologiczny jest niezwykłym miejscem, więc wycieczka udała się na spacer, aby dokładniej przyjrzeć się zwierzętom. Pięknie prezentowały się na wybiegach białe tygrysy, lwy, wielbłądy, rysie i mnóstwo innych egzotycznych zwierząt, w tym m.in. aligatory amerykańskie i krokodyle nilowe.
Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest ciekawym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu a zarazem kopalnią wiedzy o życiu zwierząt.
W drodze powrotnej dzieciom dopisywały humory, z entuzjazmem dzieliły się wrażeniami z wycieczki. IJ

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe