Ostrów: "mPotęga" w Szkole Podstawowej nr 6

  • 25.10.2017, 10:26
  • Ryszard Binczak
Ostrów: "mPotęga" w Szkole Podstawowej nr 6
W roku szkolnym 2017/2018 Szkoła Podstawowa nr 6 otrzymała dofinansowanie na realizację projektu matematycznego - "Matematyczne wędrówki po Ostrowie". Placówka znalazła się wśród 262 szkół, które zostały zakwalifikowane do programu "mPotęga". Projekt dofinansowuje Fundacja mBanku.
Dzięki temu w szkole prowadzone są zajęcia dodatkowe z matematyki (zarówno w sali, jak i w terenie), odbywają się także konkursy matematyczne. Celem głównym projektu jest ukazanie praktycznego zastosowania matematyki w życiu codziennym. Proponowane zadania przyczynią się do rozwijania zainteresowań matematycznych uczniów, ukażą wiele praktycznych aspektów wykorzystania umiejętności matematycznych w życiu codziennym. Ciekawa forma zajęć edukacyjnych będzie sprzyjać również rozwijaniu zdolności artystycznych, poznawczych uczniów i powinna zaszczepić w dzieciach aktywną formę spędzania czasu. We wrześniu uczniowie realizowali terenowe zajęcia matematyczno-przyrodnicze pt. "Park Miejski w obiektywie i nie tylko". Wyruszyli do Parku Miejskiego, by tam bawiąc się w podchody rozwiązywać zadania matematyczne i przyrodnicze. Uczestnicy podzieleni na zespoły pięcioosobowe między innymi orientowali mapę zgodnie z kierunkami w terenie, następnie przemieszczali się zgodnie z wyznaczoną trasą według mapy, wyszukiwali ważne punkty w parku (m.in. pomniki przyrody, amfiteatr), a następnie nanosili te punkty na mapę i tworzyli jej legendę. Uczniowie rozpoznawali drzewa, mierzyli obwody i wyznaczali wiek drzewa, określali również jego wysokość, obliczali powierzchnię wybranego liścia. Nie zabrakło również zadań dotyczących czasu podróży i kosztów tego wyjazdu. To jednak nie wszystkie zadania, jakie postawiono uczestnikom zajęć. Musieli bowiem przygotować plakat, lapbook lub makietę z pobytu w parku. Uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem realizowali swoje zadania i z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe