Kalisz: Fundacja "Miłosierdzie" obchodziła 25-lecie!

  • 24.10.2017, 10:47
  • Patrycja Pera
Kalisz: Fundacja "Miłosierdzie" obchodziła 25-lecie! UM Kalisz
Jubileusz 25-lecia istnienia i działalności obchodzi Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” w Kaliszu.

Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” w Kaliszu zarejestrowana została w 1992 roku. Od 2004 roku ma status Organizacji Pożytku Publicznego. Zarząd i Rada Nadzorcza pracują społecznie, nie zatrudniając etatowych pracowników. Od momentu powstania do chwili obecnej funkcję prezesa zarządu pełni Stanisław Bronz. Dziś Fundacja jest podmiotem prowadzącym 7 Warsztatów Terapii Zajęciowej. Są to placówki w Kaliszu, Przygodzicach z/s w Ostrowie Wlkp., Odolanowie, Ostrzeszowie, Doruchowie, Kuźnicy Grabowskiej i Pisarzowicach. W ośrodkach tych przebywa blisko 250 niepełnosprawnych osób z terenu województwa wielkopolskiego.
Z inicjatywy Fundacji odbyło się szereg konferencji, seminariów i szkoleń, również międzynarodowych, w których uczestniczyli przedstawiciele środowisk reprezentujących osoby niepełnosprawne oraz przedstawiciele władz ustawodawczych i samorządowych. Przez cały okres działalności Fundacja "Miłosierdzie" jest inicjatorem i realizatorem wielkoformatowych imprez dla osób niepełnosprawnych z terenu całego kraju oraz zagranicy. Są to: spartakiady sportowe, rajdy, imprezy edukacyjno-integracyjne, ogólnopolskie i międzynarodowe konkursy plastyczne, wystawy – również w Sejmie i Senacie RP oraz siedzibach różnych ministerstw,  prezentacje i przeglądy. Każdorazowo uczestniczy w nich od trzystu do ponad tysiąca osób niepełnosprawnych, zarówno z  województwa wielkopolskiego, jak i z całego kraju. 14 czerwca 2003 roku., w obecności prezydenta Miasta Kalisza, fundacja podpisała umowę o partnerstwie z dwoma organizacjami zagranicznymi. Współpraca ta trwa do dzisiaj, przynosząc obustronne korzyści. Organizacja została uhonorowana przez prezesa Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych statuetką za aktywną i wszechstronną działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.
Działacze organizacji aktywnie włączyli się również w walkę o zmianę nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, której wprowadzenie byłoby wysoce niekorzystne dla osób niepełnosprawnych, szczególnie dla tych biorących udział w terapii w warsztatach terapii zajęciowej.
       Dzięki realizacji zadań określonych w ramach ogłaszanych programów i konkursów, ponad 200 niepełnosprawnych osób zyskało nowe i poszerzyło dotychczasowe możliwości rehabilitacji i aktywizacji zawodowo – społecznej.
        W piątkowych obchodach wzięli udział m.in. kaliscy samorządowcy z Andrzejem Plichtą, przewodniczącym rady miejskiej na czele, przedstawiciele duchowieństwa, zaprzyjaźnionych organizacji pozarządowych oraz kierownicy i pracownicy placówek rehabilitacyjnych. Mariusz Patysiak

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe