Ostrów: ZUS zaprasza na Dzień Seniora

  • 24.10.2017, 07:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: ZUS zaprasza na Dzień Seniora
Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Ostrowie Wielkopolskim, wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów i Rencistów, zaprasza ostrowian do wzięcia udziału w Dniu Seniora.

W programie imprezy zaplanowano m.in. porady doradców emerytalnych oraz wykłady o ubezpieczeniach społecznych. Programy wsparcia dla seniorów przedstawią również specjaliści z urzędów i instytucji – w tym także z ostrowskiego Urzędu Miejskiego. Dzień Seniora pod nazwą „Wyjdź z domu” odbędzie się 27 października 2017 roku w ostrowskim Forum Synagoga. Uczestnicy imprezy, poza wymienionymi punktami, będą mogli liczyć na materiały informacyjne, ale również na atrakcje kulturalne. Stoiska informacyjne (godz. 9.00 – 13.45): - Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim, - Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Ostrowie Wielkopolskim, - Narodowy Fundusz Zdrowia Wielkopolski Oddział Wojewódzki w Poznaniu Delegatura w Kaliszu, - Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim, - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowie Wielkopolskim, - Warsztaty Terapii Zajęciowej „Tęcza” w Ostrowie Wielkopolskim – wystawa przygotowanych prac i kiermasz, - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim – wystawa prac plastycznych uczniów „Moja aktywna babcia – mój aktywny dziadek”. Program: 9.30-9.40 - rozpoczęcie wydarzenia, 9.40-10.00 - prelekcja „ZUS dla Seniora”, 10.00-10.30 - występ artystyczny Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza”, 10.30-11.20 - wykład „Choroba Alzhaimera opieka, pielęgnacja i terapia”, Krystyna Grzesiak-Połomska, CKZiU w Ostrowie Wielkopolskim, 11.20-12.00 - wykład „Wpływ aktywności fizycznej na procesy starzenia”, prof. dr hab. Jerzy Smorawiński, PWSZ w Kaliszu, 12.00-13.00 - wykład funkcjonariuszy KPP w Ostrowie Wielkopolskim na temat bezpieczeństwa, st. sierż. Patrycja Lichtarowicz, nadkom. Krzysztof Kula, 13.00-13.30 - występ artystyczny solistów Chóru „Lira” - wspólne śpiewanie, 13.30-13.45 - zakończenie wydarzenia.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe