Powiat Ostrowski: Sesja w Sieroszewicach

  • 23.10.2017, 12:37
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Sesja w Sieroszewicach
W Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach odbyła się XXX Sesja Rady Gminy Sieroszewice. Na sesji obecnych było 14 radnych.
W czasie sesji komendant gminny OSP Mieczysław Maciuszczak zdał sprawozdanie z działalności za 2016 rok. Zaznaczył, że na terenie gminy Sieroszewice funkcjonuje 13 jednostek straży pożarnych wyposażonych w 8 samochodów gaśniczych. Wskazywał, że w gminie Sieroszewice w 2016 roku odnotowano 57 zdarzeń. Niestety, nie obyło się bez ofiar - osoba śmiertelna i ranni. Dodał, że strażacy uczestniczyli w szkoleniach organizowanych przez Komendę Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Podczas sesji podjęto kilkanaście uchwał. Dotyczyły one m.in.: zmian w budżecie na 2017 rok, zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Sieroszewice na lata 2017-2020, określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na 2018 rok, określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych na 2018 rok, uchwalenia Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Sieroszewice, stwierdzenia przekształcenia dotychczasowych sześcioletnich Szkół Podstawowych i Zespołów Szkół w ośmioletnie Szkoły Podstawowe, nadania tytułu honorowego "Zasłużony dla Gminy Sieroszewice". W wolnych głosach i wnioskach przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Paweł Siwak poruszył sprawę opróżniania koszy na śmieci. Radny Stanisław Płomiński wnioskował o zakup sprzętu do wycinania gałęzi i usuwania krzaków przy drogach. W swoim wystąpieniu sołtys Latowic Andrzej Gierlach poparł pomysł zakupu takiego sprzętu. Radny Bartosz Kubica poruszył temat budowy biblioteki i klubu seniora w Strzyżewie. Radny Jerzy Kasprzak apelował o pobudowanie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Rososzycy. Radna Bernadeta Biała podziękowała za pomoc w organizacji dożynek wiejskich w Strzyżewie. Głos zabrał prezes Stowarzyszenia Edukacji i Rozwoju Wsi Psary "Mała Ojczyzna" Waldemar Skorupa, który poinformował, że w Psarach uruchomiono bibliotekę. Dodał, że od 1 października funkcjonować będzie świetlica środowiskowa.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe