Powiat Kaliski: Oddali ponad 10 l krwi!

  • 23.10.2017, 10:54
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Oddali ponad 10 l krwi! UG Blizanów
W czwartek 19 października w sali GOPS/ZUK Blizanów odbyła się druga w tym roku akcja oddawania krwi.

To już piętnasty raz w historii działalności Klubu Dobrowolnych Honorowych Dawców Krwi Blizanów, który powstał pod koniec 2008 r. Pierwsza akcja w Blizanowie odbyła się w lutym 2009 roku. Podczas 13 akcji w latach 2009 - 2014 udało się zebrać 134 l to najcenniejszego leku. Tylko podczas ostatniego spotkania zebrali blisko 7 l. 
W czwartek zgłosiły się 34 osoby. Niestety badania lekarskie wyeliminowały 11 osób i ostatecznie krew oddało 23 dawców. To dzięki nim udało się zebrać ponad 10 litrów krwi. Dla niektórych było to pierwsze doświadczenie. Kilka osób pierwszy raz oddawali krew w Blizanowie. 
Dzięki organizatorowi Klubu DHDK w Blizanowie, każdy dawca poza ośmioma czekoladami i colą otrzymał dodatkowo pomidory z gospodarstwa Macieja Kaczmarka z Pamięcina i kubki  lub koszulki z logo Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu, które przeprowadziło akcję. Jak zapowiedział Krzysztof Portasiak - prezes DHDK Południowa Wielkopolska, w styczniu odbędzie się spotkanie wszystkich członków DHDK Blizanów.
 

Patrycja Pera

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe