Ostrów: Bawiąc się i grając szlifowali język niemiecki

  • 21.02.2017, 18:43
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Bawiąc się i grając szlifowali język niemiecki
Była to kolejna okazja dla uczniów ostrowskiej « czwórki », żeby sprawdzić i rozwijać swoje umiejętności z języka niemieckiego. Tym razem uczniowie spotkali się z Beatą Hadasz - animatorką języka niemieckiego z ramienia Instytutu Goethego z Krakowa.
Prowadząca zajęcia przygotowała dla młodzieży animacje językowe. Była tzw. chusta animacyjna, dzięki której uczniowie zostali zmobilizowali do słuchania selektywnego. Była też relacja meczu piłki nożnej, podczas której uczniowie musieli odpowiednio zareagować. Był też tzw. masaż językowy, który opierał się na słownictwie z wyścigów konnych. Młodzież bardzo chętnie brała udział w zajęciach, świetnie się przy tym bawiąc. - Podczas zajęć była bardzo miła atmosfera, dużo można było wynieść i nauczyć się nowych słówek. Z chęcią wzięłabym udział w kolejnych takich warsztatach. Można się było zintegrować z grupą - powiedział Kasia z klasy I. Młodzież bardzo aktywnie brała udział w zajęciach. Bariery językowe zostały szybko przełamane. Była to nauka bezstresowa, czego efektem były spontaniczne reakcje. - Te zabawy motywują do nauki języka niemieckiego, a poprzez zabawę można ćwiczyć takie kompetencje językowe jak rozumienie ze słuchu, pozyskiwanie informacji z gier krajoznawczych oraz zachęcić do spontanicznych reakcji - powiedziała Beata Hadasz, prowadząca zajęcia. Animacje językowe zostały przeprowadzone w IV LO w ramach projektu ,,Zmieniająca się szkoła'', który realizowany jest w szkole od września. Ostrowskie IV LO jest jedną z 6 placówek w Polsce, które otrzymały jako wyróżnienie możliwość uczestniczenia w tych właśnie zajęciach.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe