Kalisz: Ratujmy zabytkowe cmentarze!

  • 22.10.2017, 09:16
  • Patrycja Pera
Kalisz: Ratujmy zabytkowe cmentarze! Katarzyna Ciupek
Po raz 17. mieszkańcy Kalisza, w tym ludzie kultury, samorządowcy, politycy, dziennikarze, przewodnicy PTTK i sportowcy, będą kwestować na rzecz ratowania kaliskich zabytkowych cmentarzy. Tegoroczna zbiórka przeznaczona będzie na restaurację i konserwację przyściennego grobowca Leona Nieszkowskiego (1778-1835) – prezydenta Kalisza z 1815 r., marszałka szlachty powiatu kaliskiego.

- Kwesta na ratowanie zabytkowych cmentarzy spotyka się w naszym mieście ze wspaniałym odzewem. Mieszkańcy Kalisza oraz goście każdego roku hojnie wspierają akcję, dzięki której wiele zabytkowych nagrobków w ciągu ostatnich lat zyskało nowy blask. Dziękujemy i zachęcamy do zaangażowania w tegoroczną zbiórkę – mówił prezydent Grzegorz Sapiński.

Kwesta zostanie przeprowadzona w dniu 1 listopada 2017 r. w godz. 8.00 – 16.00 na terenie Cmentarza Komunalnego przy ul. Poznańskiej. Kwestujący będą wyposażeni w imienne identyfikatory oraz oznakowane czerwone puszki.

Organizatorem akcji jest kaliski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Stanisława Graevego przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Kaliszu. Wciąż można dołączyć do kwestujących, zgłaszając się do siedziby PTTK przy ul. Targowej 2, tel. 509-360-171.

- Dzięki życzliwości i zrozumieniu dla tej szlachetnej idei, jaką jest ratowanie zabytkowych cmentarzy, udaje się pozyskać wykonawców, którzy realizują prace remontowe na korzystnych warunkach – podkreślał Jarosław Dolat z kaliskiego oddziału PTTK. KC

Restauracja grobowca Leona Nieszkowskiego została już wykonana. Zdjęcie prezentujemy poniżej (źródło: PTTK Oddział w Kaliszu):

 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe