Spadające gwiazdy na niebie!

  • 20.10.2017, 13:40
  • Patrycja Pera
Spadające gwiazdy na niebie!  pixabay
Jutro w nocy będziecie mogli zobaczyć w ciągu godziny od 20 - 30 takich obiektów. W nocy z 21 na 22 października zobaczycie na niebie spadające meteory z roju Orionidów.

Rój jest widoczny co roku pomiędzu 2 października a 7 listopada, ale to właśnie jutro przypada ta noc, kiedy osiągają swoje maksimum. W ciągu godziny można zaobserwować ich 20-30, ale zdarzały się takie noce lata, że było ich nawet 70.
Kto chce zaobserwować to niezwykłe zjawisko, powinien patrzeć w niebo od ok. 22.30.  Nie potrzeba mieć teleskopu, ani innego sprzętu, ponieważ można je zobaczyć gołym okiem. Warto wybrać się za miasta, tam gdzie nie ma latarni i innych źródeł światła.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe