Ostrów: Piłeś - nie siadaj za kierownicę!

  • 20.10.2017, 07:00 (aktualizacja 20.10.2017, 17:01)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Piłeś - nie siadaj za kierownicę!
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim czuwający nad bezpieczeństwem ruchu drogowego zatrzymali kolejnych kierowców jadących po alkoholu. Na szczęście nie brakuje też osób, które w takich sytuacjach natychmiast reagują i o zauważonych przypadkach informują Policję.

Pomimo zaostrzonych przepisów wciąż nie brakuje osób, które siadają za kierownicą swoich pojazdów po tym, jak wcześniej pili alkohol. Nie brakuje też osób, które w takich sytuacjach natychmiast reagują i o zauważonych przypadkach informują Policję. Z 14/15 października ok. godziny 01:00, policjanci otrzymali informację, że na krajowej „25” ma jechać nietrzeźwy kierujący. Gdy policjanci dotarli na miejsce, zastali kierującego pojazdem daewoo lanos i czterech mężczyzn, w wieku od 28-39 lat. Mężczyźni tłumaczyli policjantom, że zauważyli kierującego, który jechał od jednej do drugiej krawędzi jezdni i postanowili podjąć próbę zatrzymania kierowcy. Wykorzystując odpowiedni moment wymusili na nim zatrzymanie pojazdu. Mężczyźni podbiegli do kierowcy lanosa i bez wahania zabrali mu kluczyki, a o sprawie powiadomili Policję. Przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości wykazało w organizmie 26-latka ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. We wtorek, 17 października policjanci w gminie Ostrów Wielkopolski zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem astrą. 67-letni mężczyzna kierował pojazdem mając ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia, ok. godziny 17:45 w mieście został zatrzymany do kontroli 56-letni kierujący passatem. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wykazało w organizmie 56- latka ponad 2,3 promile alkoholu. Nikogo nie trzeba przekonywać, że nietrzeźwi użytkownicy dróg stanowią zagrożenie nie tylko dla swojego bezpieczeństwa, ale również innych użytkowników dróg, w tym również pieszych. Obowiązkiem Policji jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i dlatego policjanci ostrowskiej drogówki każdego dnia sprawdzają stan trzeźwości kierujących, czy prędkość z jaką się poruszają. Reakcja mężczyzn, którzy ujęli nietrzeźwego kierującego jest budującym przykładem braku społecznego przyzwolenia dla kierujących, którzy stwarzają niebezpieczeństwo na drodze i wsiadają za kierownicę po alkoholu. Policjanci dziękują za obywatelską postawę i troskę o wspólne dobro oraz bezpieczeństwo. KPP Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe