Ostrów: Z Konopnicką za pan brat

  • 20.10.2017, 05:30 (aktualizacja 20.10.2017, 17:08)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Z Konopnicką za pan brat
Tak mogą powiedzieć uczestnicy już XV Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla klas I -III związany z twórczością patronki szkoły - Marii Konopnickiej - odbył się w Szkole Podstawowej nr 1.

Głównym celem konkursu było przybliżenie postaci Marii Konopnickiej oraz poznanie jej twórczości ze szczególnym zwróceniem uwagi na utwory w których autorka opisywała bogactwo darów przyrody. W konkursie wzięło udział 15 trzyosobowych zespołów z 5 ostrowskich szkół: SP 7, SP 9, SP 13, SP Edukator i SP 1. Uczniowie wykonywali prace różnymi technikami. Pierwszoklasiści rysowali pastelami olejnymi, drugoklasiści pastelami suchymi, a uczniowie klas trzecich malowali farbami plakatowymi. Zmagania uczniów poprzedziła krótka prezentacja dotycząca życia i twórczości Marii Konopnickiej. Prace oceniało jury w składzie: Barbara Zabłocka - przedstawiciel Powiatowej Galerii Sztuki i Hanna Zielińska - Wiśniewska plastyk z SP 1. Przedstawicielem z ramienia Urzędu Miejskiego była Jolanta Maćkowiak, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu. Zwyciężyły następujące zespoły: w klasach pierwszych - I miejsce SP 9, II miejsce - SP 1, III miejsce - SP 7, w klasach drugich - I miejsce SP 9, II miejsce - SP Edukator, III miejsce SP 13, w klasach trzecich - I miejsce - SP 1, II miejsce - SP 13, III miejsce - SP Edukator. Zwycięzcom dyplomy i nagrody książkowe wręczyła Jolanta Maćkowiak. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Spotkanie wzbogaciła inscenizacja utworu Marii Konopnickiej "Na jagody" wykonana przez uczniów z SP 1. Odpowiedzialne za organizację i przebieg konkursu były: Małgorzata Śmiłowicz, Agnieszka Kubica i Izabela Pakuła. Organizatorki wsparły nauczycielki: Anna Fic, Aleksandra Ziółkowska, Anita Goryś, Karolina Boguta.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mgiełka
Mgiełka 14.03.2019, 11:13
Świetny artykuł. Bardzo praktyczny :) Kupię i spróbuję tę Zabłocką mgiełkę solankową.

Pozostałe