Kalisz: Okradli seniorów! Dwie starsze kobiety wpuściły oszustów do domu!

  • 19.10.2017, 14:12 (aktualizacja 20.10.2017, 14:00)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Okradli seniorów! Dwie starsze kobiety wpuściły oszustów do domu! pixabay
Kolejny raz na terenie naszego miasta doszło do przestępstw, na szkodę seniorów. Tym razem łupem przestępców padły oszczędności należące do 67-latki, a także gotówka i biżuteria znajdujące się w mieszkaniu 80-letniej kaliszanki. Przypominamy, aby zwłaszcza mieszkający samotnie seniorzy nie wpuszczali do domów nieznajomych.

Do kolejnych dwóch przestępstw na szkodę seniorów doszło w środę, 18 października br. W pierwszym przypadku do 67-letniej kaliszanki zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Oszust w trakcie rozmowy przekonał swoją rozmówczynię, do wypłaty i przekazania pieniędzy znajdujących się na jej koncie bankowym. Dzwoniący „funkcjonariusz” miał zajmować się rozpracowaniem grupy przestępczej działającej na terenie Kalisza. Niestety seniorka uwierzyły tę zmyśloną przez przestępców historię, wypłaciła pieniądze z konta i zgodnie z poleceniem oszusta wpłaciła je na wskazany rachunek bankowy.

W drugim przypadku 80-latka wpuściła do mieszkania dwie nieznajome kobiety, które wcześniej zaoferowały jej pomoc w niesieniu siatek z zakupami. Kiedy nieznajome weszły do mieszkania seniorki oświadczyły, że sprawdzą wodomierz, gdyż zachodzi podejrzenie awarii pionu instalacji wodociągowej w budynku. Gdy obie kobiety wyszły, 80-latka zorientowała się, że została okradziona. Z jej mieszkania zniknęła biżuteria oraz pieniądze.

 

W zwalczaniu i zapobieganiu tego typu przestępczości policjantom mogą pomóc sami seniorzy wystarczy, że będą kierowali się rozwagą i zdrowym rozsądek. Należy pamiętać, że przestępcy stosują różne metody, aby wyłudzić lub skraść nam pieniądze. Nie powinniśmy więc obdarzać nieznanych nam osób nadmiernym zaufaniem, wpuszczać ich do domów i bezgranicznie wierzyć w ich dobre intencje. Takie działanie pozwoli nam nie stać się ofiarą przestępstwa i nie stracić naszych oszczędności. W sytuacji, gdy akwizytor, sprzedawca lub rzekomy pracownik administracji staje się natarczywy i nie chce opuścić naszego mieszkania natychmiast należy kontaktować się z Policją, dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe