Kalisz: Wymiana doświadczeń - dyskutowali o paleniskach

  • 19.10.2017, 11:04
  • Patrycja Pera
Kalisz: Wymiana doświadczeń - dyskutowali o paleniskach SM Kalisz
Zbliża się okres jesienno - zimowy. To czas wzmożonych działań strażników z Eko Patrolu. W siedzibie Straży Miejskiej w Kaliszu odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami ze Straży Miejskiej z Poznania.

Nasilona liczba interwencji dotycząca spalania odpadów w przydomowych paleniskach oraz tzw. zadymienia wzrasta z każdym dniem, to wystarczający pretekst do wymiany doświadczeń między strażnikami z różnych miast.
Głównym tematem związanym z kontrolą palenisk było wypracowanie działań w zakresie poboru próbek odpadów paleniskowych w ramach prowadzenia czynności kontrolnych przeprowadzanych przez Straże Miejskie i Gminne.
- Mamy nadzieję, że wszelkiego rodzaju inicjatywy, a także wspólne działania jednostek Województwa Wielkopolskiego przyczynią się do skutecznych działań na rzecz zanieczyszczonego środowiska - mówi Dariusz Hybś, komendant Straży Miejskiej w Kaliszu. - Natomiast współpraca pomiędzy poszczególnymi jednostkami Straży Miejskich i Gminnych przysłuży się do podwyższenia uświadomienia zachowań proekologicznych wszystkich Wielkopolan, a co za tym idzie poprawy jakości powietrza nie tylko na lokalnych terenach działań, ale również całej Wielkopolski.
Podczas zebrania dyskutowali również o wszelkich sposobach, formach i zasadach działania w zakresie podejmowanych interwencji, w szczególności w przypadku podejrzenia spalania odpadów, które nie powinny trafiać do pieców. Wymienili się również materiałami i programami prewencyjnymi.
W zebraniu uczestniczyli: Zastępca Komendanta Straży Miejskiej Miasta Poznania ds. ogólnomiejskich - Marta Hyżak-Spychała, Komendant Straży Miejskiej Kalisza Dariusz Hybś oraz strażnicy Eko Patrolu z Miasta Poznania i Kalisza. 
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe