Kalisz: 11 nowych autobusów w przyszłym roku

  • 19.10.2017, 10:07 (aktualizacja 19.10.2017, 10:09)
  • Patrycja Pera
Kalisz: 11 nowych autobusów w przyszłym roku kla.com.pl
MZDiK w Kaliszu prowadzi przetarg na zakup jedenastu fabrycznie nowych autobusów o napędzie hybrydowym wyprodukowanych w 2018 roku

Kaliskie Linie Autobusowe ponownie zasilą swój tabor o kolejnych 11 fabrycznie nowych autobusów z napędem hybrydowym - z silnikiem elektrycznym i spalinowym, jednoczłonowych oraz niskopodłogowych w wersji nadwozia najnowszej dostępnej u danego producenta.
Autobusy mają być wyposażone w  monitoring, pełną klimatyzację i system zapowiadania przystanków, w tym każdy musi posiadać minimum 4 podwójne gniazda USB. Korzystanie z usług przewoźnika ma być bezpieczniejsze, ponieważ monitoring ma obejmować całe wnętrze w szczególności miejsca, gdzie znajdują się wejścia. Pozwoli to na łatwiejszą identyfikację pasażerów. Oprócz tego zainstalowane kamery będą monitorowały wszystko co dzieje się za i przed autobusem. Nowe pojazdy mają posiadać 72 miejsca, w tym 26 miejsc siedzących. 
Koperty z ofertami zostaną otwarte 24 listopada, a jednym z najważniejszych kryteriów, to cena, której waga wynosi 60. Następnie właściwości techniczno - eksploatacyjne 32, później po 4 na okres rękojmi za wady i gwarancję oraz termin dostawy. 
Ponadto wykonawca będzie zobowiązany do przeszkolenia pięciu pracowników kaliskiej spółki w zakresie bezpiecznego oraz ekonomicznego eksploatowania autobusów, konserwacji i naprawy systemu klimatyzacyjnego, obsługi i naprawy silnika. Mają zostać również przeszkolone dwie osoby do obsługi monitoringu oraz po dwóch kierowców na każdy dostarczony autobus w zakresie prawidłowej eksploatacji.
Autobusy mają trafić do Kalisza 14 września 2018 roku.
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe