Ostrów: Ważna rola dzielnicowego

  • 21.02.2017, 13:55
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ważna rola dzielnicowego
Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim podinsp. Zbigniew Raczak spotkał się z dzielnicowymi ostrowskiej komendy. Podczas spotkania rozmawiał z policjantami na temat ich bieżącej pracy i realizowanych przez nich zadań. Komendant zwrócił także uwagę na szczególnie ważną rolę, jaką w społeczeństwie odgrywają dzielnicowi - policjanci „pierwszego kontaktu”.

Spotkanie, moderowane przez Naczelnika Wydziału Prewencji podkom. Krystiana Łapińskiego poświęcone było w głównej mierze specyfice funkcjonowania służby dzielnicowych.

Komendant podinsp. Zbigniew Raczak podczas spotkania z dzielnicowymi podkreślał, jak ważna jest ich rola w kontakcie z lokalną społecznością i jak duży może mieć wpływ na postrzeganie Policji jako formacji, a co za tym idzie na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. W szczególności podkreślił ważną rolę działalności profilaktycznej, która stanowi dużą część zakresu pracy dzielnicowego. Spotkania z poszczególnymi grupami społecznymi, np. seniorami, dziećmi, młodzieżą są ważnym elementem współpracy ze społeczeństwem na rzecz bezpieczeństwa lokalnego i budowania więzi społecznych. Istotnym elementem spotkania była także informacja o nowym stanowisku starszego dzielnicowego.

Na spotkaniu poruszono również temat funkcjonowania aplikacji „Moja Komenda” - pozwalającej mieszkańcom na szybki kontakt z dzielnicowym. Każdy dzielnicowy ma telefon i skrzynkę mailową a dane kontaktowe do niego z łatwością znaleźć można w aplikacji "Moja Komenda".

Kolejną zmianą w 2017 roku będzie opracowywany przez każdego dzielnicowego plan działania priorytetowego dla podległego rejonu służbowego.

Program „Dzielnicowy bliżej nas”, którego inauguracja nastąpiła w 2016 roku, ma za zadanie faktyczne zbliżenie Policji do społeczeństwa i zainteresowanie go szeroko pojmowaną problematyką bezpieczeństwa.

 

KPP Ostrów

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe