Kalisz: Projekty przeciwko alkoholizmowi i narkomanii

  • 19.10.2017, 06:30
  • Patrycja Pera
Kalisz: Projekty przeciwko alkoholizmowi i narkomanii
Urząd Miejski przystąpił do opracowania projektów profilaktycznych przeciw alkoholizmowi i narkomanii.

Programy te zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii obejmują działania mające na celu zwiększenie dostępności pomocy terapeutycznej i rehabilitacyjnej dla osób uzależnionych i współuzależnionych, pomoc prawną i psychospołeczną dla rodzin osób uzależnionych, a w szczególności ochronę przed przemocą w rodzinie, prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej, edukacyjnej i szkoleniowej w szczególności dla dzieci i młodzieży. Działania te powinny być zgodne z celami operacyjnymi określonymi w Narodowym Programie Zdrowia na lata 2016-2020.
- Zapraszamy organizacje, instytucje oraz inne podmioty zajmujące się rozwiązywaniem problemów alkoholowych oraz  problematyką narkomanii do składania propozycji zadań i współpracy w tym obszarze - informuje Janusz Sibiński, zastępca naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu.
Złożone propozycje zostaną poddane analizie i weryfikacji pod kątek zawartości merytorycznej i zgodności z zadaniami ustawowymi, planowanymi do realizacji w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na 2018 rok.
Propozycje można składać do 31 października 2017 r. w Wydziale Spraw Społecznych i Mieszkaniowch lub wysłać na adres mejlowy [email protected]
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe