Ostrów: Policjanci honorowo oddają krew

  • 21.02.2017, 13:24
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Policjanci honorowo oddają krew
Członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego przy Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. podsumowali rok 2016. W ubiegłym roku członkowie oraz wolontariusze klubu oddali w sumie 47,7 litrów krwi. Rok 2016 to również jubileusz pięciolecia klubu. Przez ten czas bank krwi został zasilony przez Klub HDK działający przy ostrowskiej komendzie o 160,52 litów krwi. Ostrowscy policjanci, którzy są Honorowymi Dawcami Krwi odebrali odznaczenia za bezinteresowne długoletnie oddawanie krwi.

O tym, że warto oddawać krew, policjanci wiedzą doskonale, ponieważ w swojej pracy są świadkami różnego rodzaju tragedii, szczególnie wypadków na drogach, w których giną osoby, a jeszcze więcej zostaje rannych. Oddający krew zgodnie podkreślają, że jest to ogromna satysfakcja, ponieważ oddana krew może uratować ludzkie życie. Dlatego też przy Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim powstał Klub Honorowych Dawców Krwi, który liczy 15 członków.

Podczas ostatniego spotkania podsumowującego Klub HDK wręczono odznaki "Honorowy Zasłużony Dawca Krwi" III-go stopnia osobom które oddały 6 litrów krwi. Są to nasi ostrowscy policjanci- nadkom. Dariusz Jakuszkowiak, mł. asp. Łukasz Cierniak, sierż. sztab. Tomasz Kosztyła, sierż. sztab. Krzysztof Jurasik, st. sierż. Mariusz Rój, sierż. Paweł Szpruch.

Odznakę "Honorowy Zasłużony Dawca Krwi" II-go stopnia otrzymał mł. asp. Marcin Naczke. Policjant oddał już 12 litrów krwi.

Ostrowscy policjanci przez cały rok aktywnie wspierają ideę honorowego krwiodawstwa, która jednocześnie jest dowodem ludzkiej solidarności i wsparcia.

Warto przypomnieć, że wśród odznaczonych policjantów jest sierż. sztab. Tomasz Kosztyła, który w ubiegłym roku oddał szpik kostny osobie, która potrzebowała pomocy.

Policjanci zachęcają, do oddawania krwi jak również, by zarejestrować się w bazie dawców komórek macierzystych i w razie potrzeby stać się dawcą „nowego życia". Myśl, że ktoś dzięki nam ma szanse na życie jest niezwykle budująca.

 

KPP Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
fanka
fanka 25.02.2017, 16:47
KOMISARZ JAŚ NA KOMENDANTA

Pozostałe