Kalisz: HIV - bezpłatne badania!

  • 17.10.2017, 11:29
  • Patrycja Pera
Kalisz: HIV - bezpłatne badania! pixabay
27 października oraz 3 i 10 listopada, w kaliskim Centrum Medycznym Konsylium będzie można wykonać bezpłatne i anonimowe badania w kierunku HIV.

Badania przeprowadzane są w sposób dyskretny i nie wymagają podawania żadnych danych personalnych. Wszyscy pracownicy Punktu Konsultacyjno–Diagnostycznego (PKD) mają obowiązek zachowania w tajemnicy wszelkich wiadomości o pacjencie, zgodnie z ustawą o zawodzie lekarza, ustawą o zawodzie pielęgniarki, zgodnie z ustawą o zakładach opieki zdrowotnej i ustawą o ochronie danych osobowych.

Badanie polega na pobraniu krwi od pacjenta i skierowaniu jej do współpracującego z PKD laboratorium, w którym wykonywane są testy przesiewowe. Wyniki badań przekazywane są do doradcy – lekarza, który kontaktuje się z pacjentem i niezależnie od wyniku, zapewnia mu pełne poradnictwo okołotestowe.

Wczesne wykrycie wirusa HIV pozwala na objęcie kompleksową opieką medyczną i przerwanie dalszej transmisji zakażenia, a tym samym na zachowanie dobrego stanu zdrowia.

Badania w kierunku zakażenia wirusem HIV prowadzone będą w Centrum Medycznym KONSYLIUM (gabinet nr 1 na parterze), przy ul. Podkowińskiego 2 w Kaliszu, w piątki w godzinach 16.00,– 20.00 w dniach: 27 października 2017, 3 listopada 2017, 10 listopada 2017 (tel.730 506 586). TS

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe