Powiat Kaliski: Przedszkolaki z Moskurni zwiedzają Koźminek

  • 17.10.2017, 10:14 (aktualizacja 17.10.2017, 10:26)
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Przedszkolaki z Moskurni zwiedzają Koźminek A. Gawron
W czwartek 12 października 2017 r. dzieci z oddziału I punktu przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Moskurni udały się do Koźminka. Przed wyjazdem przedszkolaki zapoznały się z zasadami zachowania w miejscach publicznych.

Odwiedzając Ośrodek Zdrowia dzieci dowiedziały się jak wygląda praca stomatologa. Obejrzały prezentację multimedialną i poznały sposoby dbania o zęby.

    Kolejnym miejscem, które odwiedziły był budynek Straży Pożarnej. Dzieci zaznajomiły się z wyposażeniem remizy strażackiej. Chłopcom najbardziej podobał się duży strażacki samochód.

    Potem udali się do Komisariatu Policji, gdzie  przybliżono rolę policji w życiu codziennym. Było to bardzo interesujące spotkanie. Dzieci z bliska mogły obejrzeć i dotknąć sprzęt jaki służy policjantom w codziennej pracy: latarkę, kajdanki, pałkę policyjną ,a nawet mogły z bliska obejrzeć auto policyjne.  Po tym spotkaniu wielu chłopców postanowiło w przyszłości zostać policjantem.

 Następnym miejscem, w którym się zatrzymali był Urząd Pocztowy. Przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z charakterem pracy pracowników poczty. Odwiedzili również Urząd Gminy, po którym oprowadziła ich Joanna Karpisiewicz.

 Następnie udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej, gdzie zapoznali się z jej wyglądem, dowiedzieli się wielu interesujących wiadomości nt. książek oraz pracy bibliotekarza.

Potem zwiedzili Rynek. Dzieciom bardzo podobała się fontanna, zatrzymali się przy pomniku.

Weszli również do kościoła, aby odmówić krótką modlitwę.

Przedostatnim miejscem, które zwiedzili był park, gdzie podziwiali jesienną przyrodę.

     Ostatnim punktem programu wycieczki był Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej, gdzie  czekali na nich przedstawiciele banku z balonami i różnymi niespodziankami dla dzieci. Z ogromnym zainteresowaniem  zwiedzili bank. Następnie poszli na plac zabaw, który znajduje się przy Szkole Podstawowej w Koźminku.

Patrycja Pera

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe