Powiat Kaliski: Witaj wśród przyjaciół - Uroczyste Pasowanie uczniów klasy I

  • 17.10.2017, 09:59 (aktualizacja 17.10.2017, 10:11)
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Witaj wśród przyjaciół - Uroczyste Pasowanie uczniów klasy I J. Perskawiec, M. Dudek
Piątek 13 października 2017 r. to pamiętna data dla Pierwszoklasistów. W tym dniu w murach Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Moskurni odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej.

 

Prowadzący uroczystość powitał przybyłych gości: dyrektor szkoły Magdalenę Skowron, wójta Gminy Koźminek - Andrzeja Miklasa, kierownika Zespołu Obsługi Ekonomicznej i Administracyjnej Gminnych Jednostek Oświatowych - Mariannę Kurek, proboszcza parafii Chlewo - Księdza Kanonika Pawła Rogozińskiego, przedstawicielki Rady Rodziców – Dorotę Jaskułę i Monikę Białczyk, rodziców uczniów klasy pierwszej, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji, uczniów i przedszkolaków naszej szkoły.

Szczególnie gorąco powitał bohaterów uroczystości - uczniów klasy I, którzy odświętnie ubrani zaprezentowali program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję .Wspierani przez wychowawczynię Jolantę Buczkowską recytowali wiersze, śpiewali piosenki ,tańczyli i tym samym udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły.

Dzieci ślubowały ,,być dobrym uczniem, dbać o honor swojej szkoły, uczyć się dobrze, służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli, postawą swoją sprawiać radość wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka.” Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez panią dyrektor Magdalenę Skowron. Wychowawczyni swoim wychowankom wręczyła pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne.

Wójt Gminy Koźminek Andrzej Miklas złożył pierwszakom gorące gratulacje w tym, jakże ważnym dla nich dniu. Swoje słowo do uczniów skierował również Ksiądz Kanonik Paweł Rogoziński.

Uśmiechnięci Pierwszoklasiści przyjęli życzenia i prezenty ufundowane przez Wójta Gminy Koźminek, Radę Rodziców i uczniów Szkolnego Koła PCK.

O młodszych kolegach nie zapomnieli też uczniowie starszych klas, którzy również wzięli udział w uroczystości prezentując swoje zdolności recytatorskie.

Rodzice pierwszaków również złożyli uroczyste ślubowanie, że będą pomagać swoim dzieciom.Na zakończenie uroczystości dzieci złożyły kwiaty pod tablicą naszego patrona.

Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Ten uroczysty dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci Pierwszaków i ich rodziców. Jolanta Buczkowska

Patrycja Pera

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe