Powiat Ostrowski: Razem przez całe życie

  • 17.10.2017, 01:30 (aktualizacja 17.10.2017, 10:25)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Razem przez całe życie
Prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile, lecz po czasie jej trwania - słynny aforyzm Roberta Pauleta można odnieść do par z długoletnim pożyciem małżeńskim, zwłaszcza zaś takich, których wspólna życiowa wędrówka obejmuje półwiecze, a nawet 60 lat.

Te właśnie małżeństwa zostały zaproszone przez Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Bożenę Budzik na od wielu już lat organizowaną uroczystość Złotych i Diamentowych Godów. W tym roku były to więc pary, które swoje małżeństwa zawarły w 1967 (14 małżeństw) oraz w 1957 roku (4 małżeństwa). Wyjątkowe święto wymagało eleganckiej oprawy i dostojnych gości, dlatego też wśród zgromadzonych w skalmierzyckiej restauracji "Nastrojowa" znaleźli się burmistrz Bożena Budzik, wiceburmistrz Paweł Błaszczyk, przewodniczący Rady Gminy i Miasta Kazimierz Sipka, kierownik USC Jerzy Łukasz Walczak, jego zastępca Michał Ciupka oraz bohaterowie tego dnia, czyli jubilaci i ich rodziny. Wszystkie przybyłe pary złożyły sobie podziękowania za wzajemną zgodę, wierność oraz trwałość związku, a następnie burmistrz w asyście przewodniczącego Rady dokonali niezwykle wzruszającego aktu dekoracji Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia te, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, otrzymali złoci jubilaci, którym ponadto przewodniczący Rady wręczył okolicznościowe dyplomy i kwiaty. Kwiaty oraz listy gratulacyjne gościom honorowym uroczystości, czyli jubilatom diamentowym wręczyli natomiast burmistrz oraz jej zastępca. - Szanowni Państwo, jubilaci obchodzący w tym roku Diamentowe oraz Złote Gody. Tak, jak rzadko można znaleźć wspomniany przed chwilą minerał, jakim jest diament oraz kruszec, jakim jest złoto, równie wyjątkowo trafiają się takie małżeństwa jak Wasze. Małżeństwa pokazujące nam, młodszym pokoleniom, że pomimo trudów codzienności, pojawiających się po drodze chorób, przeciwności losu a także pomimo różnicy zdań, charakterów czy upodobań można tworzyć z drugim człowiekiem udany związek przez całe życie. Dokonaliście dobrych życiowych wyborów i teraz to procentuje. Zbieracie owoce sianego przez kilkadziesiąt spędzonych wspólnie lat ziarna, ciesząc się wspólnym życiowym dorobkiem, szczęściem swoich dzieci, wnuków a nawet prawnuków. Dziś wszyscy oni przyszli Wam podziękować za dom pełen ciepła, czułości, troski. Dom bogaty prawdziwą wspólnotą, wzajemnym szacunkiem oraz miłością - podsumowała oficjalną część uroczystości burmistrz, Bożena Budzik. W części mniej formalnej wzniesiono toast za pomyślność wszystkich par obchodzących jubileusze i odśpiewano im "Sto lat", po czym przy ciastku i kawie oddano się wspomnieniom ze wspólnie przeżytych kilkudziesięciu lat. Nie obyło się również bez życzeń, kwiatów i upominków, które jubilatom przynieśli ich najbliżsi. Wspólna fotografia z władzami Gminy zakończyła gminne biesiadowanie, natomiast wiele par zaprosiło swoich gości na świętowanie w węższym gronie rodzinnym. Nie wszystkie pary obchodzące jubileusze, ze względu na stan zdrowia, mogły wziąć udział w spotkaniu, dlatego medale oraz okolicznościowe gratulacje zostaną im wręczone przez kierownika USC w terminie późniejszym.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe