Kalisz: „Ratusz móvie”, czyli półżartem półserio o Kaliszu[WIDEO]

  • 16.10.2017, 13:35 (aktualizacja 17.10.2017, 13:52)
  • Patrycja Pera
Kalisz: „Ratusz móvie”, czyli półżartem półserio o Kaliszu[WIDEO] Kaliska Inicjatywa Miejska
Stowarzyszenie KIM wystartowali z nowym pomysłem. Jest to seria krótkich filmów, prezentujących wybrane sprawy miasta pn. „Ratusz móvie”. Wśród bohaterów cyklu zobaczymy pacynki: Ratusz, Besztę Dorotkę i Gołębia w Pokoju.

Przystępna forma mówienia o ważnych tematach w cyklu „Ratusz móvie” to sposób na zachęcenie kaliszan do zainteresowania się tym, w jaki sposób zmienia się miasto oraz jak pracuje samorząd i rada miejska.

- Będziemy prezentować tematy, które w naszej opinii są ważne dla Kalisza i jego mieszkańców. Żartobliwa forma ma zachęcić kaliszan do przyjrzenia się poruszanym tym tematom bliżej i – co jest naszym celem – podejmować działania, by miasto zmieniać według swoich potrzeb – mówi Łukasz Jaskóła, członek Kaliskiej Inicjatywy Miejskiej i współtwórca cyklu. – Punktem wyjścia do stworzenia cyklu „Ratusz móvie” było nasze przekonanie, że mieszkańcom z różnych względów nie zawsze jest łatwo dotrzeć do informacji o tym, jak są wydawane publiczne pieniądze, jak pracują urzędnicy, jakie tematy są podnoszone na radzie miejskiej i w jaki sposób są potem realizowane. Filmy mają zbierać te informacje oraz prezentować to w przystępny sposób. 

Pierwszy odcinek cyklu „Ratusz móvie” pt. „Kalisz to nie dziura” poświęcony został przebudowie kaliskiego Głównego Rynku.

Cykl „Ratusz móvie” powstaje w ramach serwisu Kalisz.MamPrawoWiedziec.pl i jest finansowany ze środków Fundacji Batorego.  Tekst: Stowarzyszenie Kaliska Inicjatywa Miejska

 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe