Powiat Ostrowski: Świecą przykładem

  • 16.10.2017, 10:13
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Świecą przykładem
Realizację pilotażowego projektu zmiany technologii oświetlenia ulicznego planuje gmina Przygodzice w Antoninie. Zakłada on wymianę 33. lamp ulicznych na energooszczędne typu LED.
Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo, przynieść oszczędności w zużyciu prądu i zmniejszyć emisję CO2. Zadanie wdroży spółka Oświetlenie Uliczne i Drogowe, której udziałowcem jest właśnie przygodzicki samorząd. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane z nisko oprocentowanej pożyczki WFOŚiGW z możliwością umorzenia do 40 proc. - Będziemy mogli porównać możliwości nowej technologii ze stosowaną obecnie - zapowiada wójt Krzysztof Rasiak. - Rozważamy każdą opcję, która może przynieść korzyści samorządowi. Liczę, że zaoszczędzimy na dystrybucji, eksploatacji, braku remontów czy napraw nowych punktów świetlnych, co w konsekwencji obniży gminny rachunek za oświetlenie. Według danych urzędu gminy, roczne koszty utrzymania sieci oświetlenia ulicznego wynoszą ok 500 tys. zł i ciągle rosną. Obecnie gminę Przygodzice oświetla ponad 1 tys. opraw zamontowanych na słupach służących jednocześnie przesyłowi energii. Według planów inwestycja zostanie wykonana w 2018 roku. Gmina Przygodzice jest jedną z 25 gmin - udziałowców objętych tym projektem. W gminnym urzędzie pilotuje go Mariusz Wróblewski. TW
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe