Ile kosztuje przerejestrowanie samochodu? Sprawdź!

  • 10.10.2017, 13:43
  • Patrycja Pera
Ile kosztuje przerejestrowanie samochodu? Sprawdź! pixabay
Każdy kierowca, który zakupi samochód będzie musiał przerejestrować samochód. Sprawdź ile cię to wyniesie.

Przerejestrowanie samochodu wykonuje się w Wydziale Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Ostrowie Wielkopolskim lub w Wydziale Spraw Społecznych w  Urzędzie Miejskim w Kaliszu.  Całość kosztuje w standardowym przypadku 180,50 zł.
Koszty przerejestrowania samochodu są stałe.  W części uzaleźnione są od zakupu tablic rejestracyjnych. Inaczej wygląda sytuacja jeżeli pojazd jest już zarejstrowany w tym samym powiecie, w którym planujecie go przerejestrować. W tej sytuacji nie ma konieczności wymiany tablic i numerów rejestracyjnych, a to pozwoli zaoszczędzić wam 99,5 zł. Zapłacicie wtedy 81 zł. Oczywiście możecie wybrać tablice indywidualne, wtedy zapłacicie za nie 1000 zł. 
Poniżej znajduje się suma standardowych kosztów jakie należy ponieść podczas przerejestrowania samochodu osobowego do 3,5 tony wraz z wymianą tablic rejestracyjnych:
Tablice rejestracyjne – 80 zł (1000 zł indywidualne)
Dowód rejestracyjny – 54 zł
Pozwolenie czasowe -13,50 zł
Nalepka kontrolna – 18,50 zł
Nalepka legalizacyjna – 12,50 zł
Opłata ewidencyjna – 2 zł
Jeżeli kupiliście samochód za granicą, to koszty przerejestrowania pojazdu wzrosną. Koszt przerejestrowania samochodu  sprowadzonego zza granicy kosztuje 256 zł. Za motocykl zakupiony w kraju zapłacicie 121,50 zł, natomiast za sprowadzony 197 zł.  Za krajowy motorower zapłacicie 111,50 zł. 
Do przerejestrowania będziecie potrzebować kilka dokumentów. Poniżej znajduje się lista.
- Wniosek o rejestrację pojazdu 
- dowód własności pojazdu;
- oryginał zaświadczenia o pozytywnym wyniku badania technicznego, jeśli w dowodzie rejestracyjnym brak jest wpisu dot. aktualnych badań technicznych, 
- dowód rejestracyjny pojazdu;
- karta pojazdu, jeżeli była wydana;
- tablice rejestracyjne;
- w przypadku załatwiania sprawy przez pełnomocnika lub jednego ze współwłaścicieli pojazdu wymagany jest dokument stwierdzający udzielenie pełnomocnictwa;
- dowód uiszczenia opłaty komunikacyjnej i ewidencyjnej.
Do wglądu:
- dowód osobisty (dotyczy osób fizycznych);
- aktualny odpis z Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) i zaświadczenie o numerze REGON (dotyczy podmiotów posiadających osobowość prawną);
- zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej (dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą).

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe