Ostrów: Teamtechnik kupuje miejskie grunty

  • 04.10.2017, 13:27 (aktualizacja 06.10.2017, 14:02)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Teamtechnik kupuje miejskie grunty
Miasto sprzedało tereny inwestycyjne o powierzchni 2,5 ha firmie Teamtechnik Production Technology. Są to grunty przy ulicy Wrocławskiej, które miasto nabyło w drodze licytacji komorniczej. Główna siedziba Teamtechnik mieści się w niemieckim Freibergu. Przedstawiciele firmy oraz prezydent miasta podpisali akt notarialny potwierdzający nabycie działki.

Teamtechnik to firma z kapitałem niemieckim. Jest ona międzynarodowym liderem na rynku innowacyjnych technologii produkcji i wysoce elastycznych systemów montażu i testowania. Polski oddział firmy powstał w 2005 roku w Skawinie koło Krakowa i specjalizuje się nie tylko w rozwoju i produkcji rozwiązań automatyki, ale także w wykorzystaniu komputerowych symulacji procesów produkcyjnych w celu maksymalizacji możliwości optymalizacji. Od 2014 roku główna polska gałąź zajmuje powierzchnię ponad 3300 m², która w lipcu 2016 roku powiększyła się o dodatkową halę produkcyjną o całkowitej powierzchni 5300 m². Drugi oddział Teamtechnik znajduje się w Ostrowie Wielkopolskim i zajmuje powierzchnię wynajmowaną - ponad 900 m². - W związku z dynamicznym rozwojem i zakupem terenów inwestycyjnych w Ostrowie Wielkopolskim planowana jest budowa nowej, większej i nowoczesnej siedziby firmy. Aktualna kadra pracownicza składa się z 216 osób, z czego 72 osoby są zatrudnione w Ostrowie Wielkopolskim, dając zatrudnienie m.in. absolwentom Zespołu Szkół Technicznych – informują przedstawiciele firmy. W ubiegłym roku miasto zakupiło działki o łącznej o łącznej powierzchni ponad 10 hektarów. To teren ulokowany przy ul. ul. Wrocławskiej – pomiędzy Ośrodkiem Leczenia Kompleksowego a Ostrowskim Parkiem Przemysłowym. Koszt tej transakcji to blisko 4 miliony złotych. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego jest to obszar wyłącznie o charakterze przemysłowym. - Ogromną bolączką Ostrowa Wielkopolskiego był brak własnych terenów inwestycyjnych. Każdy przedsiębiorca, który myśli o rozwijaniu swojego biznesu pierwsze kroki kieruje do magistratu i pyta o dostępność terenów. My nie mieliśmy wiele do zaoferowania, a w dzisiejszych czasach kluczowy jest też czas – inwestor nie chce go tracić na negocjacje z kilkoma właścicielami sąsiednich działek. Pójdzie tam, gdzie ma jednego, konkretnego partnera do rozmowy – mówiła wówczas prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek. Od tego momentu sytuacja się zmieniła - działki o powierzchni 10 hektarów, ulokowane przy drodze krajowej to teren, który dla potencjalnych inwestorów może wydawać się bardzo atrakcyjny. - Dziś postawiliśmy kolejny krok na drodze do pełnego wykorzystania zakupionych przez nas terenów. Teamtechnik to poważny kontrahent, który rozwój firmy połączył z Ostrowem Wielkopolskim poprzez zakup tych gruntów. Działka firmy sąsiadować będzie z Ostrowskim Parkiem Przemysłowym, a skoro jej nowa siedziba bryłą przypominać będzie OPP, miejsce to zyska dodatkowy efekt estetyczny. Wciąż prowadzimy rozmowy z ewentualnymi inwestorami i myślę, że niebawem będziemy mieć więcej dobrych dla ostrowian informacji. Przecież każdy kolejny zakład produkcyjny w mieście wiąże się z dodatkowymi miejscami pracy dla jego mieszkańców – dodaje prezydent miasta.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Irek
Irek 23.08.2018, 08:59
"Są to grunty przy ulicy Wrocławskiej, które miasto nabyło w drodze licytacji komorniczej."

Pytanie, czy miasto zarobiło na tym. Teoretycznie zapewne tak bo licytacje komornicze to okazje a praktycznie niekoniecznie: http://pamietnikwindykatora.pl… - można się naciąć, bo niektórzy nasi biegli wyceniają "od czapy".

Pozostałe