Powiat Ostrowski: Marszał napisał o kapliczkach

  • 03.10.2017, 10:42
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Marszał napisał o kapliczkach
W połowie września wydana została publikacja pt. "Nasze Loreto. Kaplice i dzwonnice loretańskie w Polsce", będąca podsumowaniem dwuletnich działań prowadzonych w tym zakresie przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa.
Książeczka, której autorem jest Karol Marszał, opisuje 20 kaplic loretańskich i 41 dzwonnic loretańskich oraz historie ich powstania. Wzbogacona jest o zdjęcia każdego z obiektów, będące efektem konkursów fotograficznych ogłaszanych przez stowarzyszenie. Publikację otrzymają zarządcy wszystkich obiektów w niej opisanych, można będzie ją także otrzymać podczas premiery spektaklu poświęconego ks. Antoniemu Stróżyńskiemu, która odbędzie się w Moszczance w niedzielę 29 października br. Publikacja podsumowująca projekt "Nasze Loreto - ogólnopolski szlak kaplic loretańskich (kontynuacja) została wydana dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra".
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe