Powiat Ostrowski: Zabawa integracyjna i otwarcie biblioteki w Psarach

  • 03.10.2017, 09:52
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Zabawa integracyjna i otwarcie biblioteki w Psarach
Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju Wsi Psary "Mała Ojczyzna" i Rada Sołecka Psar zorganizowali wspólnie imprezę plenerową pn. Integracja przez wspólne grillowanie i sportu uprawianie. Zabawę połączono z otwarciem biblioteki w Psarach zorganizowanej przez stowarzyszenie przy wsparciu darczyńców, którzy przekazali książki.
Po otwarciu biblioteki i przecięciu wstęgi przez wiceprzewodniczącego Sejmiku Wielkopolskiego Waldemara Witkowskiego oraz starostę powiatu ostrowskiego Pawła Rajskiego nastąpiło poświęcenie nowego pomieszczenia biblioteki przez proboszcza parafii św. Marka w Rososzycy ks. Pawła Guździoła. Organizatorzy oraz rodzina artysty przygotowali wystawę obrazów Eugeniusza Bukowskiego, na którą przybyły żona i córka malarza urodzonego w Psarach. Goście mogli także obejrzeć wystawę poświęconą dziejom rodu Brodowskich - fundatorów budynku szkoły w Psarach oraz wystawę prac plastycznych wykonanych przez młodzież z GOK-u w Sieroszewicach i MDK w Ostrowie. Podczas wystaw można było posłuchać muzyki klasycznej w wykonaniu Julii Wojtczak. Po części oficjalnej, powitaniu i przemówieniach gości rozpoczęto imprezę integracyjną - wspólne grillowanie, biesiadę z kiełbaską, pyrą i gziką. W zabawie wzięło udział około 300 osób, mieszkańców Psar oraz DPS-u, gości z okolicznych miejscowości. Najmłodsi mogli spędzić miło czas w strefie dla dzieci, gdzie przygotowano zabawki, gry i materiały plastyczne. Dorośli, młodzież i dzieci próbowali swoich sił w konkurencjach sportowych, za które najlepsi otrzymali puchary i medale. WS
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe