Ostrów: Podzielili się życiem

  • 02.10.2017, 13:16
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Podzielili się życiem
W Szkole Podstawowej Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Waryńskiego 29 odbyła się już 12 akcja oddawania krwi i rejestr dawców szpiku kostnego. Krew oddało w sumie 46 osób. Zebrano 21 litrów krwi.
Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że oddawanie krwi i zgłoszenie się do rejestru potencjalnych dawców szpiku kostnego to dary serca, które są niezastąpione dla ratowania życia drugiego człowieka. Podczas tegorocznej akcji w ramach promocji zdrowia można było wziąć udział w badaniach serca, słuchu, wzroku, sprawdzić sobie poziom cukr, ciśnienie krwi oraz zbadać ilość tkanki tłuszczowej. Przeprowadzono także pokaz ratownictwa przedmedycznego, a miejscy strażacy znakowali rowery. Warto przypomnieć, że to już 12. tego typu akcja. Pierwsza odbyła się z inicjatywy nieżyjącego już proboszcza Czesława Majorka 26 marca 2016 roku. Rada Osiedla nr 4 kontynuuje tę akcję. Tegoroczna akcja odbyła się pod honorowym patronatem prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek oraz Senatora RP Łukasza Mikołajczyka.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe