Kalisz: Kadeci z wizytą w komendzie

  • 29.09.2017, 10:35
  • Patrycja Pera
Kalisz: Kadeci z wizytą w komendzie KMP Kalisz
Współpraca Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu ze szkołami realizującymi program klas mundurowych rozpoczęła się w 2011r. W tej chwili, już pięć placówek oświatowych zostało objętych patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Na zajęciach prowadzonych przez funkcjonariuszy młodzież poznaje nie tylko tajniki zawodu policjanta, ale również uczy się m.in. policyjnej musztry.

Komenda Miejska Policji w Kaliszu współpracuje ze szkołami, w których utworzone zostały klasy mundurowe. Policjanci swoja wiedza i doświadczeniem wspierają dydaktycznie młodzież. Uczniowie tych klas są systematycznie odwiedzani przez funkcjonariuszy, realizujących zajęcia dotyczące tematyki służb mundurowych.

Kaliska jednostka realizuje zajęcia w blisko 15 klasach mundurowych na terenie miasta i powiatu kaliskiego. Jedne z ostatnich ćwiczeń odbyły się 27 września br. i obejmowały tematykę z zakresu policyjnej musztry. Policjanci omówili podstawowe zasady musztry indywidualnej i zespołowej. Pokazali jak w praktyce tworzy się różnego rodzaju szyki policyjne, wykorzystywane w trakcie zabezpieczania imprez o charakterze masowym.

Uczniowie klas pierwszych z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kaliszu oraz IV liceum Ogólnokształcącego zapoznali się również z takimi pojęciami jak czoło, tyraliera i kordon oraz rozkazami wydawanymi przez dowódcę. Przeprowadzone ćwiczenia praktyczne pokazały, że musztra uczy cierpliwości, pracy w zespole, a przede wszystkim dyscypliny.

W trakcie spotkania z kadetami przewodnik psa służbowego opowiedział młodzieży o specyfice pracy jaką wykonuje i swoim czworonożnym partnerze. Policjantka wskazała na wymogi jakie czworonogi muszą spełnić, aby „wstąpić” do służby w Policji. Zaprezentowała też umiejętności swojego podopiecznego.

Po zakończonych zajęciach młodzież mogła również obejrzeć ćwiczenia policjantów z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej KMP w Kaliszu, którzy szkolili się pod okiem instruktorów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Poznaniu. KMP Kalisz

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe