Kalisz: Nowe przystanki autobusowe i zmiany nazw już istniejących!

  • 28.09.2017, 13:51
  • Patrycja Pera
Kalisz: Nowe przystanki autobusowe i zmiany nazw już istniejących!
Podczas czwartkowej Sesji Rady Miejskiej Kalisza, głosowano w sprawie uchwały zmieniającej nazwy przystanków autobusowych oraz ustawieniu kilka nowych.

18 maja br. Rada Miasta Kalisza podjęła uchwałę zmieniająca nazwy ulic na terenie Kalisza. W związku z tym radni postanowili zauktualizować  nazwy kilku przystanków, których człon nazwy pochodzi od obiektów lub przedsiębiorstw już nie istniejących. Ustawa o Publicznym Transporcie Krajowym wymusza podjęcie tego rodzaju uregulowań uchwały jednostki samorządu terytorialnego. 
- W związku z faktem, że obecne nazewnictwo nie było aktualizowane już od kilkunastu lat, zaistniała konieczność dostosowania nazw przystanków do obiektów instytucji, które istnieją obecnie - mówi Marcin Fingas, Zastępca Dyrektora ds Komunikacji. -  Ułatwi to  znacząco poruszanie się komunikacją miejską po terenie Miasta Kalisza, w szczególności osobom, które nie znają naszego miasta.  Chciałbym tutaj zauważyć, że na ul. Częstochowskiej istniał przystanek Częstochowska Pralfa. Nazwa przystanku pochodziła od zakładu, który nie istnieje już od kilkudziesięciu lat. 
Na terenie Kalisza znajduje się obecnie 331 przystanków, a kilkadziesiąt z nich ulegnie zmianie. Ponadto uchwała ustanawia nowe przystanki, co jest związane z planami objęcia obsługą komunikacyjną ulic: Korczak, Wyspiańskiego, Serbinowska oraz Inwestorka. 
Jednak nowe uregulowania nie wprowadzają dostępności do wszystkich przystanków na terenie miasta. Prywatni przewoźnicy mogą korzystać z ogólnodostępnych przystanków.
- To komunikacja miejska jest uprzywilejowana - dodaje Marcin Fingas. - Nie wprowadzamy ograniczeń, jeżeli chodzi o dostępność dla przewoźników prywatnych, a nawet ją rozszerzamy. Przystanek Majkowska Medix przy budowanym centrum przesiadkowym określony został jako ogólnodostępny dla wszystkich przewoźników. O działaniach ograniczających przewoźników prywatnych nie możemy myśleć, bo mamy dostępność przystanków na ul. 3 Maja, ul. Nowy Rynek, ul. Harcerska, ul. Nowy Świat/Rogatka. Każdy prywatny przewoźnik może dostosować sobie linię komunikacyjną tak, aby przebiegała ona również przez centrum miasta.
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe