Kalisz: Zielony Kalisz rozstrzygnięty [ZDJĘCIA]

  • 27.09.2017, 11:55 (aktualizacja 29.09.2017, 08:47)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Zielony Kalisz rozstrzygnięty [ZDJĘCIA] Michał Patysiak, Glamour Studio Fotografii i Filmu (zdjęcia obiektów konkursowych)/Anna Błaszczyk
Już po raz dwudziesty drugi właściciele najpiękniejszych balkonów, ogródków przydomowych i działek odebrali nagrody w konkursie Zielony Kalisz.

Gratulacje laureatom złożył Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza.
Kalisz jest piękny i wyjątkowy, a dzięki państwa pasji i zaangażowaniu z każdym dniem staje się coraz atrakcyjniejszy – mówił prezydent Grzegorz Sapiński. - Wiele osób uważa, że „Zielony Kalisz” to najładniejszy konkurs w najstarszym polskim mieście. Potwierdza to z pewnością frekwencja, podczas spotkań, w trakcie których poznajemy kolejnych laureatów. Dziękuję za aktywne uczestnictwo w konkursie. Doceniam fakt, że wkładacie państwo tak wiele pracy i wysiłku w wygląd waszych balkonów, ogrodów i działek, a to bez wątpienia podnosi estetykę naszego miasta. To państwo dajecie przykład jak powinien wyglądać Kalisz.
Uczestnikom konkursu podziękowali także: Karolina Pawliczak, wiceprezydent Kalisza i Kamila Czyżak-Kościelak, p.o. naczelnika Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Kaliszu.
- Wspólnie z mieszkańcami organizujemy wiele akcji, poprzez które nie tylko podnośmy świadomość ekologiczną i dbamy o środowisko, ale także upiększamy Kalisz. Dziękuję za współpracę i udział w konkursie – dodaje wiceprezydent Karolina Pawliczak. - Planujemy rozszerzyć nasze działania, a jest to możliwe m.in. dzięki państwa zaangażowaniu.
W tym roku jury oceniało uczestników konkursu w trzech kategoriach: balkony, loggie i parapety; ogródki przydomowe/zielone podwórza; działki na terenach Rodzinnych Ogródków Działkowych. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody pieniężne w wysokości kolejno: 1100, 700 i 500 złotych.
W pierwszej z powyższych kategorii zwyciężyła Urszula Kijuć. W drugiej Jolanta Przepiórka, a w  trzeciej nagrodzona została Wanda Kaczmarek za kompozycje na terenie ogrodu działkowego.
Do konkursu zgłoszone zostały 53 obiekty z pierwszej kategorii, 26 ogródków przydomowych i 24 ogródki działkowe. AB

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe