Powiat Ostrowski: Dzień Przedszkolaka na sportowo

  • 26.09.2017, 12:58
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Dzień Przedszkolaka na sportowo
W hali sportowej na Stadionie Miejsko - Gminnym w Nowych Skalmierzycach odbył się III Dzień Przedszkolaka na sportowo. Organizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie Przyjaciół Jarzębinki oraz Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka.
W tegorocznej odsłonie wzięły udział cztery drużyny: PP nr 2 Pod Kasztanami z Nowych Skalmierzyc, PP z Ociąża, PP nr 1 Jarzębinka z Nowych Skalmierzyc oraz PP nr 2 Jarzębinka z Ostrowa Wielkopolskiego (goście z Ostrowa uczestniczyli w sportowych zmaganiach po raz pierwszy). Po przemarszu i prezentacji drużyn nadszedł czas rywalizacji, która poprzedzona została wspólną rozgrzewką wszystkich przybyłych. Zabawa rozpoczęła się biegiem sztafetowym, następnie przedszkolacy zmierzyli się m.in. z hula hop, konkurencjami o nazwie "kto pierwszy" i "zręcznościowe łyżki" oraz rzucaniem piłką do kosza. Zmagania pomiędzy przedszkolakami przeplatane były konkurencjami dla rodziców. Adresowano do nich cztery zabawy - przekładanie hula hop przez każdego uczestnika w kole bez rozłączania rąk, wyścig na szczudłach, gąsienicę oraz wyścig taczek. Najlepsi okazali się przedszkolacy z Jarzębinki w Nowych Skalmierzycach, którym puchar wraz z medalami wręczył zastępca burmistrza Nowych Skalmierzyc Paweł Błaszczyk. Pozostałe drużyny także otrzymały medale, dyplomy, proporczyki, słodycze oraz nagrodę dla grupy. Publiczność aktywnie uczestnicząca w zabawie miała możliwość skosztowania słodkich wypieków. Na dzieci czekało również malowanie buzi oraz zabawy animacyjne.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe