Powiat Kaliski: Potrzebna pomoc dla dzieci z Mołdawii

  • 26.09.2017, 09:11 (aktualizacja 26.09.2017, 09:15)
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski:  Potrzebna pomoc dla dzieci z Mołdawii Wioletta Przybylska
Powiat Kaliski organizuje zbiórkę książek i podręczników do nauki języka polskiego dla dzieci ze szkoły w Bielcach w Mołdawii. Książki zbieramy do 29 września br. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji !

Na bazie trwającej współpracy polsko-mołdawskiej jaką prowadzi powiat kaliski, organizuje pomoc dla polskich dzieci w Mołdawii. W uzgodnieniu z Ambasadą Rzeczypospolitej Polskiej w Kiszyniowe i prezydentem Miasta Bielce, pomoc skierowana będzie do polskich uczniów klas I i II szkoły podstawowej w Bielcach. Jest to drugie co do wielkości miasto w Mołdawii,  zamieszkiwane przez rodziny polskie. Jedną z organizacji skupiających Polonię w Bielcach jest Stowarzyszenie „Dom Polski”, które prowadzi szkółkę języka polskiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ze względu na panujące tam ubóstwo zajęcia prowadzone są w oparciu o kserokopie książek i artykułów. Dzieciom potrzebne są przede wszystkim podręczniki do nauki języka polskiego, ale także lektury szkolne, elementarze, wiersze i  bajki dla dzieci polskich autorów,  słowniki języka polskiego, encyklopedie itp. starosta kaliski zwraca się o pomoc w rozpropagowaniu akcji i przyłączenie się do niej. 

Książki można przynieść do 29 września br. do Wydziału Promocji, Informacji i Obsługi Rady w Starostwie Powiatowym w Kaliszu, pokój 106-107. Kontakt w sprawie: Wioletta Przybylska tel. 62 50 14 304, 607 590 505.

Można również przekazać środki finansowe na konto Stowarzyszenia Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej z dopiskiem „Pomoc dla Polonii” 03  8404  0006  2004 0021  3817  0001. Za zebrane pieniądze zostaną zakupione niezbędne podręczniki. WP

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe