Kalisz: 14-latek włamał się z kolegą do sklepu

  • 25.09.2017, 13:48
  • Patrycja Pera
Kalisz: 14-latek włamał się z kolegą do sklepu pixabay
Policjanci operacyjni z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali w pieszym pościgu 14-latka, który włamał się do jednego ze sklepów na terenie osiedla A. Asnyka. Drugi z włamywaczy, 17-letni kaliszanin został zatrzymany kilka godzin później przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego. Obaj usłyszeli już zarzuty. Jak ustalili policjanci, zatrzymani mają na swoim koncie podobne tego typu przestępstwa.

W miniony piątek, tj. 22 września br. po godzinie 4:00 dyżurny kaliskiej komendy odebrał zgłoszenie, dotyczące włamania do jednego ze sklepów na terenie osiedla A. Asnyka. Natychmiast w rejon lokalu handlowego zostały skierowane patrole pełniące służbę na mieście. Policjanci potwierdzili, że doszło do przestępstwa, jednak sprawców nie było już na miejscu. W trakcie dalszych czynności okazało się, że włamywacze schowali się w jednej z pobliskich z klatek schodowych. Na widok funkcjonariuszy postanowili porzucić łupy i uciec.
W wyniku podjętych czynności, jeden ze sprawców został zatrzymany, kilkaset metrów od miejsca zdarzenia w dynamicznym, pieszym pościgu przez policjantów z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Okazało się, że to 14-letni kaliszanin. Jego 17-letni wspólnik został zatrzymany kilka godzin później. Obaj usłyszeli już zarzuty. Młodszy z zatrzymanych odpowie przed sądem rodzinnym, starszy już jako osoba dorosła. Jak ustalili policjanci prowadzący postępowanie, nastoletni duet ma na swoim koncie inne tego typu przestępstwa

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe