Kalisz: Kaliskie Dni Modelarza i Pasjonata

  • 25.09.2017, 13:31 (aktualizacja 26.09.2017, 09:10)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Kaliskie Dni Modelarza i Pasjonata UM Kalisz
Modele pojazdów latających, pływających, jeżdżących po drogach i szynach, sprzęt wojskowy - to tylko niektóre z wielu atrakcji, jakie czekały na zwiedzających w hali Arena, podczas 9. Kaliskich Dni Modelarza i Pasjonata.

Tradycyjnie nie zabrakło miłośników historii, broni, lotnictwa, kolei, szkutnictwa, fantastyki oraz zdalnie sterowanych miniatur. Owoce swych pasji zaprezentowali kaliszanom modelarze, hobbyści i kolekcjonerzy z terenu naszego miasta oraz zaproszeni goście.

Modelarze - indywidualni i zrzeszeni w klubach oraz uczniowie pasjonujący się modelarstwem zostali docenieni za swoją twórczość. Najlepsi otrzymali puchary i nagrody. Te ostatnie - w imieniu Grzegorza Sapińskiego, prezydenta Kalisza - wręczali wiceprezydenci – Karolina Pawliczak i Artur Kijewski.
Wiele atrakcji czekało także przed halą widowiskowo-sportową. Można było podziwiać samochody wojskowe i sprzęt militarny oraz pokaz strażacki. 8. Kaliskie Dni Modelarza i Pasjonata już za nami. Przygotowane atrakcje nie tylko usatysfakcjonowały modelarzy od lat pielęgnujących swą pasję, ale stały się również zachętą do rozwijania zainteresowań wśród najmłodszych.
Współorganizatorami przedsięwzięcia są: Miasto Kalisz oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego "Wielkopolski Klaster Lotniczy". Imprezę objął patronatem Grzegorz Sapiński, prezydent miasta Kalisza. TS

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe