Ostrów: Plany PO na 2018 rok

  • 25.09.2017, 13:04 (aktualizacja 26.09.2017, 09:09)
  • Patrycja Pera
Ostrów: Plany PO na 2018 rok
W poniedziałek 25 września, odbyła konferencja prasowa grupy "dwunastu radnych". Rozmawiali między innymi o propozycjach do Budżetu Miasta Ostrowa 2018.

Do końca września grupa "dwunastu radnych" zamierza przedłożyć prezydentowi miasta propozycje do Budżetu Miasta na rok 2018. Padła propozycja podwyżki wynagrodzeń dla pracowników oświaty, w szczególności mają tutaj na myśli pracowników niepedagogicznych, którzy od wielu lat nie otrzymywali żadnych podwyżek. Radni otrzymują informacje od rodziców, że w niektórych szkołach nadal nie ma ciepłej wody w kranie.
- To skandaliczne, że dzieci nie mają ciepłej wody w kranie - mówi Milena Kowalska, ostrowska radna. -  Nie we wszystkich szkołach, ale zdarzają się takie sytuacje.
Grupa zamierza również złożyć propozycję przyspieszenia budowy zbiornika retencyjnego  w rejonie ul. Kamiennej i planują wykonać go w przyszłym roku. Wrócili również do koncepcji północnej ramy komunikacyjnej miasta.
- W związku z tym, że obwodnica nie zastąpi ramy komunikacyjnej, ponieważ wyprowadza tranzyt tylko w kierunku północ - południe, a nie likwiduje wąskiego gardła w rejonie ul. Krotoszyńskiej - zauważa Milena Kowalska. - Nie rozwiązuje również tego, że ostrowianie  przemieszczają się codziennie z jednej strony miasta na drugą, a  w ten sposób tworzą się korki.  Zamierzamy powrócić do koncepcji północnej ramy komunikacyjnej miasta. 
Radni zamierzają również zmniejszyć wydatki na promocję miasta. 
-Od lat promocja miasta nie przysporzyła nowych przedsiębiorców i ilości mieszkańców płacących podatki - wyjaśnia Alojzy Motylewski, ostrowski radny. - Nie wzrasta w takim tempie, jakby to wynikało z ponoszonych kosztów. To nie tędy droga. Wydajemy setki tysiące, być może ponad milion złotych, a efektu nie ma żadnego. 
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe