Kalisz: Chór "Kopernik" świętuje!

  • 22.09.2017, 14:15 (aktualizacja 22.09.2017, 14:20)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Chór "Kopernik" świętuje! UM Kalisz
Chór "Kopernik", działający przy III Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu, świętuje 20-lecie istnienia. Jubileusz uświetni uroczysty koncert w Państwowej Szkole Muzycznej, w sobotę, 23 września.

Chór "Kopernik" powstał w 1997 roku. Od samego początku do dziś, dyrygentem i dobrym duchem  zespołu jest Henryka Iglewska-Mocek. Obecnie chór liczy 50 osób, ale na przestrzeni minionego dwudziestolecia łączył szlaki setek utalentowanych wokalnie, młodych ludzi. Ich muzyczna pasja, poza osobistą satysfakcją, przynosiła i nadal przynosi owoce w postaci wyróżnień na konkursach regionalnych i ogólnopolskich. Największym sukcesem jest bez wątpienia nagroda Złotego Kamertonu podczas XXXII Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży, najwyższe wyróżnienie dla szkolnych chórów młodzieżowych a cappella w kraju.

Koncert galowy z okazji jubileuszu obędzie się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu w sobotę, 23 września. Początek o godzinie 17.00. Poprzedzi go, zaplanowana na godzinę 15.00, msza święta w Sanktuarium Św. Józefa.

Honorowy patronat nad koncertem objął Prezydent Miasta Kalisza. Wstęp jest bezpłatny. KZ

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe