Kalisz: Remonty kaliskich dróg dobiegają końca

  • 18.02.2017, 14:39
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Remonty kaliskich dróg dobiegają końca
Przejazd przez centrum Kalisza w ostatnim czasie nie należał do przyjemności. Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Krzysztof Gałka zapewnia, że roboty drogowe są już na finiszu. Remontowane są ulice Browarna, Piekarska i Kadecka oraz skrzyżowanie Placu Kilińskiego z Warszawską i 3 Maja.
Rewitalizacja ulicy Browarnej jest już w 99 proc. zakończona i pozostało tam tylko wypełnienie między płytami kamiennymi. Prace są obecnie kontynuowane. Rozebrano całą nawierzchnie i została wykonana nowa konstrukcja. Mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych chodników i miejsc postojowych. - Prace zatrzymały się z uwagi na warunki atmosferyczne - mówi Krzysztof Gałka, dyrektor ZDM. - Z uwagi na technologie robót pewne czynności można wykonać dopiero jak się ociepli. Jeżeli warunki się nie pogorszą, gdyż nadal jesteśmy w okresie zimowym, to istnieje szansa, że do końca lutego ulice zostaną oddane do użytku. Łączny koszt budowy ulicy Browarnej, Piekarskiej i Kadeckiej to 1,5 mln zł.   Jeżeli chodzi o skrzyżowanie Placu Kilińskiego z Warszawską i 3 Maja, tam również kontynuowanie prac uniemożliwiły niskie temperatury. - Potrzebujemy jeszcze 3 tygodnie. Trzeba ułożyć nawierzchnie bitumiczną, odtworzyć nawierzchnię po wykonanym kanale deszczowym oraz nawierzchnie chodników - wymienia Krzysztof Gałka. - Jednak przywrócenie ruchu dwukierunkowego na skrzyżowaniu ma nastąpić znacznie szybciej - zapewnia Przemysław Mikurenda, Kierownik Wydziału Inwestycji. MK Fot. M. Kurzaj
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe