Powiat Kaliski: Uroczystości ku czci Pomordowanych w Białej Panieńskiej

  • 19.09.2017, 11:24
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Uroczystości ku czci Pomordowanych w Białej Panieńskiej UMiG Stawiszyn
Uroczystości ku czci Pomordowanych podczas II wojny światowej odbyły się w piątek, 15 września w Białej Panieńskiej. W imieniu Władz i Mieszkańców Powiatu Kaliskiego okolicznościową wiązankę przy pomniku złożyli Wicestarosta Kaliski Jan Adam Kłysz i Radna Powiatu Kaliskiego Dorota Karpieko.

W obchodach na pograniczu dwóch powiatów kaliskiego i konińskiego, wzięły udział rodziny pomordowanych, poczty sztandarowe organizacji kombatanckich, strażacy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i samorządowcy z powiatów konińskiego i kaliskiego. Uroczystość odbyła się przy pomniku upamiętniającym wydarzenia z 7 czerwca 1942 roku, gdzie z rąk Hitlerowskiego Okupanta w lesie w Białej Panieńskiej poległo 21 mieszkańców Kalisza.Marta Wolarz

Patrycja Pera

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe