Ostrów: Policjanci uratowali życie 35-latkowi

  • 18.09.2017, 14:30
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Policjanci uratowali życie 35-latkowi
Gdyby nie szybka reakcja ostrowskich policjantów z Wydziału Prewencji mogłoby dojść do tragedii. 35-letni mężczyzna postanowił odebrać sobie życie. Mężczyzna miał zaciśniętą na szyi linę. Policyjna pomoc przyszła w odpowiednim momencie.
Policjanci rozpoczynając służbę nigdy nie wiedzą, co przyniesie dzień i z jakimi problemami przyjdzie im się zmierzyć. Czasami każda sekunda jest na wagę ludzkiego życia, a opanowanie i szybkie działanie policji może zapewnić szczęśliwy finał zgłoszenia. Wczoraj, 17 września policjanci ostrowskiej komendy otrzymali informację, że 35-latek zamierza popełnić samobójstwo. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol. Funkcjonariusze po przybyciu zastali zgłaszającego. W trakcie rozmowy ze zgłaszającym ustalili, że 35-latek może przebywać w budynku gospodarczym do którego drzwi były zamknięte. Policjanci wybijając szybę dostali się do wewnątrz. Okazało się, że znajdujący się tam mężczyzna ma zaciśniętą na szyi linkę. Policjanci natychmiast odcięli pętlę i udzielili 35-latkowi pomocy, następnie mężczyzna zaczął odzyskiwać przytomność. Funkcjonariusze monitorowali stan poszkodowanego do przyjazdu karetki. Kilka minut później 35-latek został przetransportowany do szpitala. Mundurowi mają świadomość, że w takich sytuacjach czas i odpowiednia reakcja ma decydujące znaczenie. Po raz kolejny ostrowscy policjanci udowodnili, że ratowanie ludzkiego życia jest dla nich sprawą priorytetową. KPP Ostrów
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe