Powiat Ostrowski: X Powiatowe zawody sportowo - pożarnicze

  • 18.09.2017, 10:39
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: X Powiatowe zawody sportowo - pożarnicze
Na boisku sportowym w Raszkowie odbyły się X Powiatowe zawody sportowo - pożarnicze grup bojowych OSP: grupa A - mężczyzn, C - kobiet, As - seniorów i Cs - seniorek.
W zawodach wzięły udział sekcje OSP z poszczególnych gmin, które wygrały w swoich gminach, a także zwycięzcy poprzednich zawodów powiatowych. Łącznie wystartowało 30 sekcji w tym 13 sekcji kobiet. Zawody były rozgrywane w dwóch konkurencjach: biegu sztafetowym i ćwiczeniu bojowym. Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim bryg. Jacek Wiśniewski, a sędzią głównym był mł. bryg. Łukasz Frątczak. Nie zabrakło kibiców, którzy licznie przybyli na boisko wspierać strażackie zmagania. Zwycięzcami zawodów zostali: w grupie A - mężczyzn: 1. OSP Topola Mała, 2. OSP Skalmierzyce, 3. OSP Daniszyn; w grupie C - kobiet: 1. OSP Daniszyn, 2. OSP Skalmierzyce, 3. OSP Westrza; w grupie As - seniorów: 1. OSP Topola Mała, 2. OSP Przybysławice, 3. OSP Sulisław; w grupie Cs - seniorek: 1. OSP Sobótka, 2. OSP Gorzyce Wielkie, 3. OSP Ligota. W klasyfikacji generalnej jednostek OSP zawodów powiatowych MDP z 2016 roku i grup bojowych z 2017 roku najlepszymi zostały: 1. OSP Daniszyn z wynikiem 27 pkt, 2. OSP Sobótka z wynikiem 23 pkt, 3. OSP Topola Mała z wynikiem 16 pkt. Z kolei w klasyfikacji generalnej gmin powiatu ostrowskiego za lata 2016 - 2017 kolejność miejsc jest natępująca: 1. Gmina Ostrów Wielkopolski - 70 pkt, 2. Gmina i Miasto Raszków - 31 pkt, 3. Gmina i Miasto Odolanów - 26 pkt.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe