Ostrów: Uczcili pamięć Sybiraków

  • 17.09.2017, 12:06
  • Patrycja Pera
Ostrów: Uczcili pamięć Sybiraków
Dzisiaj 17 września, przypada 78. rocznica agresji ZSRR na Polskę, która dla wielu Polaków jest wspomnienime piekła związanego z deportacją w głąb Związku Sowieckiego.

W piątek 15 września, przy pomniku Sybiru z Ziemi Ostrowskiej upamiętniono wszystkich, których dotknął tragiczny los. Tego dnia wspominano obrońców Ojczyzny oraz cierpienie i śmierć tysięcy  mieszkańców kresów wschodnich ówczesnej Polski.
W uroczystości, która odbyła się przy Rondzie Sybiraków wzięły udział władze Ostrowa, m.in.: Beata Klimek, prezydent Ostrowa, Sybiracy, młodzież, harcerze i poczty sztandarowe. 
To do najmłodszych uczestników uroczystości prezydent  skierowała słowa: "Dzięki wam pamięć o bohaterach tamtych czasów nie gaśnie, trwa w nas dalej i przechodzi z pokolenia na pokolenie."

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe