Kalisz: Złapali 36-letnią właścicielkę kontrabandy!

  • 14.09.2017, 09:54
  • Patrycja Pera
Kalisz: Złapali 36-letnią właścicielkę kontrabandy! KMP Kalisz
Działania funkcjonariuszy operacyjnych z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą doprowadziły do wyeliminowania z obrotu nielegalnych towarów. Do policyjnego depozytu trafiło ponad 6 tys. sztuk papierosów, 3,5 kg tytoniu oraz 22,5 litra wyrobów spirytusowych. Wszystkie zabezpieczone towary nie posiadały polskich znaków akcyzy skarbowej. Właścicielka kontrabandy odpowie za wykroczenie karno-skarbowe.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, prowadzą regularne działania, nie tylko na podstawie własnych informacji, ale też zgłoszeń od mieszkańców. Nieumundurowani policjanci cyklicznie pojawiają się na targowiskach zlokalizowanych na terenie miasta i powiatu kaliskiego. Głównym celem tego typu kontroli jest wyeliminowanie nielegalnego obrotu wyrobami akcyzowymi. Podczas tego typu działań funkcjonariusze interesują się nie tylko przemycanymi papierosami czy alkoholem, ale także nielegalnie sprzedawanymi lekarstwami czy przedmiotami z podrobionymi znakami towarowymi.

Ostatnia z przeprowadzonych kontroli dotyczyła jednego z kaliskich targowisk. To właśnie tam policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali 36-letnią kaliszankę, która posiadała nielegalne towary. Funkcjonariusze zauważyli kobietę w momencie, gdy ta przenosiła karton wypełniony 25 butelkami z nielegalnym alkoholem. Podczas przeszukania samochodu użytkowanego przez kaliszankę, oraz jej miejsca zamieszkania policjanci zabezpieczyli łącznie 6200 sztuk papierosów, 3,5 kilograma tytoniu oraz 22,5 litra wyrobów spirytusowych. Wszystkie towary nie posiadały polskich znaków akcyzy skarbowej. W przypadku, gdyby nielegalny towar trafił na rynek straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku, wyniosłyby blisko 10 tys. złotych.

36-letnia kaliszanka odpowie za wykroczenie karno-skarbowe. Grozi jej wysoka grzywna. KMP Kalisz

Patrycja Pera

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe