Powiat Ostrowski: Sesja Rady Gminy Sieroszewice

  • 17.02.2017, 11:53
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Sesja Rady Gminy Sieroszewice
W Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Sieroszewice. Na sesji obecnych było 14 radnych.

W czasie sesji podjęto kilkanaście uchwał. Dotyczyły one m.in.: zmian w budżecie na 2017 rok, zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Sieroszewice na lata 2017-2020, udzielenia 30 proc. bonifikaty od ceny nieruchomości położonej w Strzyżewie, sprzedaży w drodze bezprzetargowej nieruchomości niezabudowanej położonej w obrębie miejscowości Zamość, zmiany nazwy ulicy 35-lecia PRL na ul. Parkową w Sieroszewicach, przyjęcia "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Sieroszewice', zatwierdzenia planu pracy Komisji Rewizyjnej na 2017 rok. Kilka uchwał dotyczyło udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Ostrowskiemu na remonty dróg, a będą to następujące drogi: Westrza - Parczew, Chynowa - Strzyżew, Sieroszewice - Rososzyca, Sławin - Psary i kolejny odcinek drogi w Strzyżewie. Na te remonty z budżetu gminy Sieroszewice przeznaczono 600 tys. zł., a Powiat Ostrowski zaplanował kwotę 1 mln 500 tys. zł. Jedna z uchwał dotyczyła projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. Projekt uchwały omówił wójt Czesław Berkowski, który podkreślał, że nie była to łatwa praca, ponieważ szkoły podstawowe w gminie Sieroszewice nie są zbyt liczne. Dodał, że pojawiła się pokusa, żeby przy okazji wprowadzania tej reformy dostosować strukturę tych szkół do liczebności, jednak na taki krok nie zdecydowano się. Wójt zapewnił, że żadna szkoła nie zostanie zlikwidowana. Wszystkie szkoły 6-letnie działające w gminie Sieroszewice zostaną przekształcone w placówki 8-letnie, natomiast zgodnie z przepisami gimnazja działające w Zespołach Szkół w Sieroszewicach i Wielowsi będą włączone do tych szkół podstawowych. Na tę reorganizację z budżetu gminy Sieroszewice przeznaczona zostanie kwota ok. 600 tys. zł.

 

W wolnych głosach i wnioskach nowy kierownik Posterunku Policji w Sieroszewicach Jerzy Pietrzak zapewnił, że funkcjonariusze cały czas będą pracować nad tym, aby bezpieczeństwo na terenie gminy Sieroszewice było na wysokim poziomie. Wyraził nadzieję, że współpraca policji z mieszkańcami będzie układała się dobrze. Radni i sołtysi w swoich wystąpieniach poruszali sprawy dotyczące poprawy bezpieczeństwa na drogach i ptasiej grypy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe